هشدار جدی مقامات بهداشتی در مورد خرید گوشت قرمز مردم این موارد را خیلی جدی می گیرند پختن گوشت در دمای بالای ۵۷ درجه سانتیگراد زیرا…به گزارش همشهری آنلاین، دکتر. رمضان احدی درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو گفت: از زمان دریافت آخرین نتایج در مورد فرد مبتلا در بهبهان، جلسه مرکز درمانی کریمه کنگو با حضور مسئولان دانشکده بهبهان برگزار شد. معاونت علمی پزشکی، بیمارستان، فرماندار، نماینده دادستان، دامپزشکی و جهاد کشاورزی هر روز برگزار شد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: کادر درمانی و پرسنل بیمارستان معین و دامداران آموزش های لازم را از دانشکده علوم پزشکی و گروه دامپزشکی فرا گرفته اند. در این راستا، متولیان سالیانه متشکل از پزشکان متخصص و بخش‌های فنی و حامیان در بخش بهداشت دانشکده نیز شناخته شده‌اند.

وی درباره تعداد موارد مشکوک و مشکوک گفت: تاکنون سه مورد مشکوک در دانشکده پزشکی بهبهان تحت نظر پزشکان هستند و خوشبختانه وضعیت سلامت مردم خوب است – عزیزان. از این سه نفر یک نفر از استان همجوار برای ادامه درمان به بیمارستان معین بهبهان منتقل شد و دو مورد دیگر در معاینه افراد مربوط به اولین بیمار مبتلا به تب حاد کریمه کنگو مشکوک و بازداشت شدند. در اتاق ایزوله زیر او معاینه و تحت درمان قرار گرفت.

وی از ارسال نمونه های گرفته شده از موارد مشکوک به انستیتو پاستور خبر داد و گفت: از افراد مشکوک به تب کریمه کنگو نمونه برداری و به انستیتو پاستور ارسال شد و در حال انجام آزمایش از افراد مشمول هستیم. از موارد مشکوک، بنابراین در صورت مثبت بودن نمونه های این افراد، آمادگی کامل برای درمان بیماران مناسب و کنترل بیماری در شهرستان خواهیم داشت.

رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان افزود: مزرعه مرتبط با مظنون توسط دامپزشکی شناسایی و پاکسازی شده است و علاوه بر آن کشتارگاه ها و سایر مزارع برای جلوگیری از شیوع این بیماری اقدام می کنند.

وی در پایان ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی از مردم خواست هنگام خرید گوشت از دستکش استفاده کنند و گوشت خریداری شده را حداقل ۴۸ تا ۷۲ ساعت در دمای اتاق بین ۰ تا ۴ درجه سانتیگراد نگهداری کنند و همچنین از آن اطمینان حاصل کنند. گوشت کاملا پخته شده قرمز در دمای بالای ۵۷ درجه سانتیگراد.