هزینه های سرسام آور مراقبت های بهداشتی می تواند حق بیمه را برای بسیاری از آمریکایی ها دو برابر کند


نوشته استیون راینبرگ
خبرنگار HealthDay

چهارشنبه، ژانویه. ۲۸ (HealthDay News) – یک گزارش جدید ادعا می کند که اگر اصلاحات مراقبت های بهداشتی به واقعیت تبدیل نشود، اکثر آمریکایی ها می توانند انتظار داشته باشند که حق بیمه بیمه درمانی را تا سال ۲۰۱۶ دو برابر کنند.

بر اساس این گزارش که روز چهارشنبه توسط گروه تحقیقاتی منافع عمومی (PIRG) منتشر شد، در صورت عدم کنترل، هزینه‌های بیمه درمانی پرداخت شده توسط کارفرما در هفت سال آینده از ۱۱۳۸۱ دلار به ۲۴۲۹۱ دلار خواهد رسید.

این گزارش می‌گوید که هزینه‌های بیهوده و ناکارآمدی چیزی است که به این روند دامن می‌زند.

لری سی مک‌نیلی، یکی از نویسندگان گزارش، یکی از مدافعان مراقبت‌های بهداشتی PIRG ایالات متحده، گفت: «با افزایش هزینه‌ها، از هر سه دلار آمریکا در بخش مراقبت‌های بهداشتی، یک دلار هدر می‌رود و ناکارآمد می‌شود.

مک نیلی گفت که دلارهای هدر رفته شامل مراقبت های نامناسب و غیر ضروری، قیمت های متورم دارو و بوروکراسی اداری است. بر اساس گزارش دفتر بودجه کنگره، کل هزینه ضایعات در سال ۲۰۰۷ برای بوروکراسی های بیمه، شرکت های دارویی، تولید کنندگان و ارائه دهندگان تجهیزات پزشکی ۷۳۰ میلیارد دلار بود.

مک نیلی خاطرنشان کرد که مدل های مراقبت کارآمد وجود دارد. اینها شامل کلینیک مایو و سیستم بهداشت بین کوهستانی یوتا است. وی خاطرنشان کرد: با استفاده از یک رویکرد هماهنگ برای مراقبت، این سیستم ها کیفیت را بهبود بخشید و هزینه های هر بیمار را تا ۴۳ درصد کاهش داد.

مک‌نیلی گفت: «اگر بیمارستان‌ها در آمریکا به معیار تعیین‌شده توسط «سیستم سلامت بین‌کوه‌ها» برسند، ما هر سال ۲۹۹ میلیارد دلار کمتر برای مراقبت‌های بیمارستانی و نتایج بهتر هزینه می‌کنیم.

مک‌نیلی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، دستمزد پزشک باید براساس کیفیت مراقبتی باشد که ارائه می‌کنند نه تعداد آزمایش‌ها و روش‌هایی که دستور می‌دهند.

مک نیلی گفت که از نظر بوروکراسی اداری، «بوروکراسی» صنایع بیمه خصوصی باید کنترل شود. شرکت‌های بیمه سالانه میلیاردها دلار را صرف کاغذبازی‌هایی می‌کنند که ربطی به مراقبت از بیمار ندارد. او گفت که یک پیشنهاد این است که مقدار دلارهای ممتازی را که می توان صرف هزینه های اداری کرد، محدود کرد.

مک نیلی گفت: علاوه بر این، قیمت داروها باید کاهش یابد. او گفت: «شما می توانید پیوند بین شیوه های تجویز پزشکان و مقدار باورنکردنی دلارهای بازاریابی را که صنعت داروسازی برای تأثیرگذاری بر تصمیمات پزشکان سرازیر می کند، قطع کنید».

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۰۵، شرکت های داروسازی ۱۱.۵ میلیارد دلار برای تبلیغات گران ترین داروهای خود هزینه کردند و مجموع دلارهای تبلیغاتی دارو از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷، ۲۵۰ درصد افزایش یافت.

در این گزارش آمده است که بازاریابی شرکت‌های دارویی تعداد کل نسخه‌های نوشته شده را افزایش می‌دهد و نسخه‌های داروهای جدیدتر و گران‌تر را نسبت به داروهای قدیمی‌تر و ارزان‌تر که به همان اندازه خوب هستند، افزایش می‌دهد.

مک نیلی گفت که کاهش هزینه ها باید بخشی از هر برنامه کلی اصلاح مراقبت های بهداشتی باشد. PIRG از یک مشارکت خصوصی و دولتی حمایت می کند که مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه را برای همه فراهم می کند.

کارشناس سیاست های مراقبت های بهداشتی، دکتر. استفی وولهندلر، دانشیار پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد، فکر می‌کند تنها راه‌حل برای هزینه‌های رو به رشد مراقبت‌های بهداشتی، تغییر سیستم به یک سیستم دولتی است که هزینه‌ها را به عنوان مراقبت جهانی کاهش می‌دهد.

وولهندلر گفت: «سودآوری توسط شرکت‌های دارو، تجهیزات پزشکی و بیمه، هزینه‌ها را به سمت استراتوسفر می‌برد. ایالات متحده به طور منحصر به فرد در میان کشورهای توسعه یافته، مراقبت های بهداشتی را به عنوان یک تجارت می بیند.

وولهندلر افزود: «دیگر کشورهای ثروتمند مانند کانادا، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی مراقبت های بهداشتی را به عنوان یک کالای عمومی تلقی می کنند؛ آنها دارای بیمه سلامت ملی غیرانتفاعی هستند. مردم در آن کشورها بیشتر از آمریکایی ها عمر می کنند و فقط نیمی از آن را برای مراقبت های بهداشتی هزینه می کنند.

گرگ اسکندلن، بنیانگذار Consumers for Health Care Choices، گفت که این گزارش به درستی حوزه های مشکل را در هزینه های مراقبت های بهداشتی شناسایی می کند. با این حال، او فکر می‌کند راه‌حل این است که مصرف‌کنندگان هزینه مراقبت‌های بهداشتی خود را از طریق حساب‌های پس‌انداز سلامت (HSA) یا سایر برنامه‌های مراقبت بهداشتی مبتنی بر مصرف‌کننده بپردازند.

اسکندلن گفت: “پرداخت پول نقد در زمان ارائه خدمات و سپس پردازش آن از طریق مکانیزم بیمه بسیار کارآمدتر است.” “شما می توانید با پرداخت در زمان سرویس دهی به ارزش یک دلار مراقبت دریافت کنید.”

اسکندلن فکر می‌کند که کنترل هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی به مردم به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا انتخاب‌های بهتری با داروها و روش‌ها داشته باشند، به‌ویژه زمانی که پول از جیب خودشان بیرون می‌آید.

منابع: Larry C. McNeely II، مدافع مراقبت های بهداشتی، گروه تحقیقاتی منافع عمومی ایالات متحده (PIRG)، واشنگتن، دی سی. Greg Scandlen، بنیانگذار، Consumers for Health Care Choices، Hagerstown، Md. Steffie Woolhandler، MD، MPH، دانشیار، پزشکی، دانشکده پزشکی هاروارد، بوستون. ژان ۲۸، ۲۰۰۹، گزارش، مراقبت های بهداشتی در بحران: چگونه منافع ویژه می تواند هزینه های سلامتی را دو برابر کند و چگونه می توانیم آن را متوقف کنیم

حق چاپ © ۲۰۰۹ ScoutNews, LLC. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


چند درصد از بدن انسان آب است؟
پاسخ را ببینید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/