رفتن به نوشته‌ها

هر فرد چقدر آب نیاز دارد؟ | آبی که بدن به آن نیاز دارد


اکثر مردم نمی دانند که چقدر نوشیده اند و بسیاری از آنها حتی نیمی از نیاز خود را نمی نوشند. آب در هر فرآیند سلولی در بدن شما دخیل است و هنگامی که بدن شما دچار کم آبی می شود ، همه آنها از جمله متابولیسم بدن شما کارآمدتر عمل می کنند. مانند خودروی خود به آن فکر کنید: اگر روغن و بنزین کافی داشته باشید ، کارآمدتر کار می کند. این بدن شماست متابولیسم شما اساساً مجموعه ای از واکنش های شیمیایی است که در بدن شما رخ می دهد. هیدراته ماندن از این واکنشهای شیمیایی به آهستگی جلوگیری می کند. حتی 1 درصد کمبود آب می تواند باعث کاهش قابل توجه متابولیسم شود. شما به طور مداوم از طریق ادرار و تعریق دچار کم آبی می شوید. اگر می خواهید دلیل تعریق در حین ورزش را بدانید ، می توانید آن را در اینجا بررسی کنید. برای جلوگیری از کم آبی بدن باید مقدار زیادی آب بنوشید. معمولاً هشت لیوان آب توصیه می شود که معادل حدود 2 لیتر است. با این حال ، برخی معتقدند که شما باید به طور منظم در طول روز آب بنوشید ، حتی زمانی که تشنه نیستید. مانند سایر موارد ، بستگی به شخص دارد. عوامل زیادی (داخلی و خارجی) در نهایت بر نیاز شما به آب تأثیر می گذارد.

آبی که بدن به آن نیاز دارد

عوامل م theثر بر میزان نوشیدن آب

وزن متغیر است و میزان آبی که باید بنوشید تغییر می کند. به طور خلاصه ، این معادله به شما می گوید نیمی از وزن بدن خود را بردارید و آن مقدار را در یک اونس آب (25 میلی لیتر در هر اونس) بنوشید و عادات ورزشی شما بر میزان نوشیدن آب تأثیر می گذارد. توصیه می شود در هر 30 دقیقه که می خواهید ورزش کنید 300 میلی لیتر آب به میزان مصرف روزانه خود اضافه کنید. اگر در خارج از منزل ورزش می کنید و هوا بسیار گرم است ، ممکن است نیاز به تمرینات بیشتری داشته باشید. در صورت وجود منبع کافی آب ، کلیه ها کارآمدتر عمل می کنند. اگر کلیه ها از طریق آب تأمین شوند ، ادرار غلیظ تری تولید می کنند که این امر باعث صرف انرژی بیشتر و فرسودگی بیشتر بافت های آن می شود.

در مورد تامین آب چند قانون ساده باید رعایت شود

  • بخش مهمی از هیدراتاسیون نوشیدن آب قبل از شروع تشنگی یا قبل از هر گونه فعالیتی است.
  • قبل از دویدن چند لیوان آب بنوشید.
  • همچنین ، ادرار را کنترل کنید. اگر بدن شما به اندازه کافی هیدراته است ، باید تقریباً هر دو تا چهار ساعت یکبار ادرار کنید و ادرار شما باید بی رنگ یا بسیار زرد کم رنگ (یونجه یا روشن تر) باشد. اگر رنگ آن تیره تر است ، مایعات کافی مصرف نکنید. سردرد و سرگیجه یکی از نشانه های دیر کم آبی محسوب می شود. اگر این علائم را تجربه کردید ، واقعاً باید سریع آب مصرفی خود را افزایش دهید.
  • خشکسالی می تواند یک فعالیت تفریحی تابستانی را در بهترین حالت به یک تجربه ناخوشایند یا در بدترین حالت به یک سفر اضطراری تبدیل کند.
  • منتظر نمانید تا دیر شود. یک بطری آب با خود ببرید و خانواده و خانواده خود را در طول تفریح ​​تابستانی هیدراته نگه دارید!

با دو سایت زیر می توانید میزان آب مورد نیاز خود را محاسبه کنید

https://www.gigacalculator.com/calculators/water-intake-calculator.php

https://calculator-online.net/water-intake-calculator/

منابع

https://www.umsystem.edu/totalrewards/wellness/how-to-calculate-how-much-water-you-should-drinch

https://health.usnews.com/health-news/blogs/eat-run/2013/09/13/the-truth-about-how-much-water-you-should-really-drin

https://www.gigacalculator.com/calculators/water-intake-calculator.php

https://www.webmd.com/diet/features/water-for-weight-loss-diet#

https://www.healthline.com/nutrition/how-much-water-should-you-drink-per-day

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *