هرگز دیر نیست: شروع ورزش در دهه ۷۰ می تواند به قلب کمک کند


تصویر خبر: هرگز دیر نیست: شروع ورزش در دهه 70 می تواند به قلب کمک کند

چهارشنبه، فوریه ۱۶، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

در اینجا اعدادی وجود دارد که می توانند به شدت به نفع شما جمع شوند.

تحقیقات جدید ایتالیایی نشان می دهد که اگر در دهه ۷۰ زندگی خود هستید و ۲۰ دقیقه در روز ورزش متوسط ​​تا شدید دارید، ممکن است در دهه ۸۰ زندگی خود از بیماری قلبی جلوگیری کنید.

در مطالعه ای که روی نزدیک به ۳۰۰۰ ایتالیایی بالای ۶۵ سال انجام شد، ورزش منظم با ۵۲ درصد کاهش خطر بیماری قلبی در میان مردان مرتبط بود. زنان نیز سود بردند.

به نظر می‌رسد بیشترین فایده در سن ۷۰ سالگی رخ می‌دهد. این مطالعه نشان داد که خطر فقط در ۷۵ سالگی اندکی کمتر بود و در اوایل دهه ۸۰ کمتر نبود.

دکتر دکتر، سرپرست تیم تحقیق، گفت: شرکت در تمرینات بدنی روزانه حتی در اواخر عمر اهمیت زیادی دارد، اما در عین حال، هر چه زودتر شروع شود، بهتر است. کلودیو باربیلینی آمیدی، از دانشگاه پادوآ در پادووا، ایتالیا.

وی افزود: «این نتایج اهمیت ارتقاء فعالیت بدنی در تمام سنین را تقویت می کند.

محققان تاکید کردند که این مطالعه ثابت نمی کند که ورزش به تنهایی از بیماری قلبی جلوگیری می کند، فقط به نظر می رسد ارتباطی وجود دارد.

دکتر. جانفرانکو سیناگرا از دانشگاه تریست ایتالیا، که سرمقاله ای نوشت که با یافته ها همراه بود، با این موضوع موافق بود.

او گفت: «حتی مقدار کمی از فعالیت بدنی اثرات مفیدی در افراد مسن دارد، اما این مزیت بیشتر زمانی مشهود است که یک سبک زندگی فعال در اوایل اواخر زندگی وجود داشته باشد.»

او گفت که تأثیر مفید فعالیت بدنی ممکن است به دلیل توانایی آن در کاهش سرعت تصلب شرایین باشد. آترواسکلروز بیماری است که در آن پلاک های کلسترول در رگ ها ایجاد می شود و جریان خون را مسدود می کند.

سیناگرا گفت: “حرکت در اواخر عمر دارو است.” و از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خواست تا از بیماران جوانی که غیرفعال هستند بخواهند حرکت کنند و فعالیت کافی داشته باشند تا از مزایای قابل توجهی برای سلامت قلب و امید به زندگی برخوردار شوند.

وی گفت: ارزیابی روتین و ارتقای فعالیت بدنی باید به یک استاندارد در مراقبت های بهداشتی تبدیل شود.

برای این مطالعه، تیم آمیدی اطلاعاتی را در مورد نزدیک به ۳۱۰۰ سالمند ایتالیایی که در مطالعه اواسط دهه ۱۹۹۰ شرکت کرده بودند، جمع آوری کردند. از سال ۱۹۹۵ و ۱۹۹۷ شروع شد و چهار و هفت سال بعد پیگیری شد. شرکت کنندگان در هر ارزیابی به سوالاتی در مورد سطح فعالیت بدنی خود پاسخ دادند.

فعالیت بدنی متوسط ​​شامل پیاده روی، بولینگ و ماهیگیری بود. فعالیت بدنی شدید شامل باغبانی، ورزش در باشگاه، دوچرخه سواری، رقص و شنا بود. کسانی که ۲۰ دقیقه یا بیشتر در روز ورزش می کردند به عنوان فعال و کسانی که کمتر ورزش می کردند غیر فعال در نظر گرفته می شدند.

محققان همچنین اطلاعاتی در مورد درآمد، تحصیلات، سیگار کشیدن و الکل جمع آوری کردند. آنها سلامت همه شرکت کنندگان را از طریق سوابق بیمارستانی و گواهی فوت تا پایان سال ۲۰۱۸ پیگیری کردند.

در مجموع، داده های کامل برای بیش از ۲۷۰۰ شرکت کننده در دسترس بود که ۶۰ درصد آنها زن بودند. در طول این مطالعه، بیش از ۱۰۰۰ شرکت‌کننده مبتلا به بیماری قلبی، نارسایی قلبی یا سکته مغزی تشخیص داده شدند.

محققان دریافتند افزایش سطح ورزش و حفظ یک سبک زندگی فعال با خطرات کمتر بیماری قلبی و مرگ در مردان و زنان مرتبط است.

بیشترین کاهش برای بیماری عروق کرونر قلب و نارسایی قلبی در اواخر سالمندی مشاهده شد. ارتباط معنی داری بین فعالیت بدنی و سکته مغزی مشاهده نشد.

دکتر. گرگ فونارو، مدیر مرکز کاردیومیوپاتی دانشگاه Ahmanson کالیفرنیا، لس آنجلس، یافته ها را بررسی کرد.
پرسش


پیاده روی می تواند وزن بدن شما را حفظ کند و بسیاری از خطرات سلامتی را کاهش دهد. درست یا غلط؟
پاسخ را ببینید

فعالیت بدنی منظم با بهبود سلامت قلبی عروقی، از جمله کاهش خطر ابتلا، مرتبط است [heart attack]، نارسایی قلبی، سکته مغزی و مرگ زودرس قلبی عروقی، وی گفت: “مطالعات نشان داده است که این فواید مرتبط در طول عمر در مردان و زنان دیده می شود.”

او گفت که راه های زیادی وجود دارد که فعالیت بدنی می تواند خطر بیماری قلبی را کاهش دهد و عملکرد را بهبود بخشد.

فونارو گفت: «این یافته‌ها نشان می‌دهد که در هر سنی، برای به دست آوردن مزایای سلامتی از فعالیت بدنی دیر نیست.

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند:

  • حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت هوازی با شدت متوسط ​​یا ۷۵ دقیقه فعالیت هوازی شدید – یا ترکیبی از هر دو، ترجیحاً در طول هفته پخش شود.
  • فعالیت های تقویت کننده عضلات با شدت متوسط ​​تا زیاد، مانند مقاومت یا وزنه زدن، حداقل دو روز در هفته.
  • کمتر نشستن فعالیت با شدت نور می تواند برخی از خطرات کم تحرکی را جبران کند.
  • حداقل ۳۰۰ دقیقه در هفته فعال باشید تا فواید بیشتری داشته باشید.
  • افزایش تدریجی میزان و شدت ورزش در طول زمان.

یافته ها به صورت آنلاین در فوریه منتشر شد. ۱۴ در مجله قلب.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد ورزش و سلامت قلب، به انجمن قلب آمریکا مراجعه کنید.

منابع: Claudio Barbiellini Amidei، MD، گروه علوم قلب و عروق و سلامت عمومی، دانشگاه پادوآ، ایتالیا. جانفرانکو سیناگرا، دکتر، رئیس بخش قلب و عروق، دانشگاه تریست، ایتالیا؛ گرگ فونارو، دکتر، مدیر، دانشگاه احمانسون کالیفرنیا، لس آنجلس، مرکز کاردیومیوپاتی. قلب، فوریه ۱۴، ۲۰۲۲، آنلاین

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های سلامت از طرف حامیان ما


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/