هرگز این ۴ حیوان را در داخل خانه نگه ندارید – خبر خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین، نگهداری از حیوانات خانگی تقریباً در همه کشورهای دنیا مرسوم است و در کشور ما نیز پرورش حیوانات خانگی در بیست سال پیش طرفداران بسیاری پیدا کرده است. موضوع مهم در نگهداری از حیوانات خانگی، انتخاب نژاد مناسب برای نگهداری است. زیرا اگر نوع نگهداری صحیح درست نباشد، آسیب های جبران ناپذیری به محیط زیست، حیوانات و سلامت افراد خانه وارد می شود.

متأسفانه به دلیل تشدید دامپروری داخلی، خرده فروشان از مزایای افزایش تماس انسان و حیوان استفاده کرده و برای کسب درآمد بیشتر از صادرات حیوانات، مخفیانه گونه ای را معرفی کردند که قابل اهلی نبود.

۱. سنجاب

متأسفانه سال هاست که استفاده از سنجاب به عنوان حیوان خانگی در کشور مشاهده می شود و هر ساله این روند رو به افزایش است. با جمع آوری بذر درختان، سنجاب ها در این جنگل ها تکثیر و رشد می کنند. برخی دیگر از گونه های سنجاب مانند سنجاب بلوچی با تغذیه از حشرات و انتقال گرده ها نقش موثری در کود درختی دارند.

این گونه ها در جای خود گونه های بسیار مهمی در محیط زیست هستند، اما زمانی که وارد محیط نامناسبی شوند، می توانند به آفت های زراعی در طبیعت، باغ ها و زمین های کشاورزی تبدیل شوند و برای گونه های بومی منطقه مشکل ساز شوند. بلوچی ها، ایرانی ها، سنجاب ها و سنجاب ها از جمله گونه های در خطر انقراض کشورمان هستند که هیچ کدام را نمی توان به عنوان حیوان خانگی نگهداری کرد.

۲. میمون

با توجه به افزایش تقاضا برای این گونه در کشور ما، قاچاق آنها نیز رو به افزایش است و افراد زیادی قبلاً این گونه را وارد کرده اند که ویژگی های فروشگاه حیوانات خانگی را ندارد. اگرچه این گونه وابستگی شدیدی به مادر خود دارد، اما متاسفانه قاچاقچیان کودک را از مادرش جدا کرده و به کشور دیگری می فرستند.

قاچاقچیان برای سهولت در جدایی بچه میمون از مادرش، مادر را کشتند و به روشی کاملا غیرانسانی، بچه میمون را در یک کیسه پلاستیکی پیچیده، کیسه را پیچیده و داخل آن نگه داشتند.این گونی ها تا رسیدن به مقصد. در این مسیر بسیاری از این نوزادان که بدون آب و غذا نگهداری می شدند، جان خود را از دست دادند.

هرگز این 4 حیوان را در خانه نگه ندارید

گونه میمون رزوس تنها موجودی آرام است و در دوران کودکی به دلیل وابستگی شدید به مادرش و وقتی بزرگ شد به موجودی خشن و سرکش تبدیل می شود. سوالی که در این زمینه مطرح می شود این است که سرنوشت میمون هایی که در آن سال های کودکی خریده بودند چه شد و اکنون کجا هستند؟

در برخی موارد صاحبان این میمون ها میمون های رزوس بزرگ را پس از رها شدن در طبیعت رها می کنند که بسیار خطرناک است. سازگاری با زیستگاه های جدید، به طور بالقوه تبدیل شدن به یک محیط منطقه ای، تخریب آن به طور کلی.

۳. کشتن

به عنوان مفید بودن حضور مارها در دنیای طبیعی و زیستگاه آنها، نگهداری آنها در داخل خانه کشنده و مخرب است! مارها تعداد جوندگان محیط را کنترل می کنند و با شکار و تغذیه آنها تعداد جوندگان محیط را کنترل می کنند. به عنوان مثال، گاهی کشاورزان مارها را در مزارع خود می کشند و نمی دانند که کشتن این مارها باعث پخش شدن موش ها در مزارع آنها می شود. مارها همچنین در کنترل تعداد پرندگان نقش دارند و غذای خوبی برای شکارچیان بزرگتر محسوب می شوند.

هرگز این 4 حیوان را در داخل خانه نگه ندارید

استفاده از زهر مارهای سمی یکی دیگر از دلایل اهمیت آنهاست و در آینده ممکن است انسان به فناوری استفاده از زهر مار دست یابد و از آن برای درمان بیماری ها استفاده کند. این گونه یکی از خزندگان در خطر انقراض محسوب می شود و گونه های بومی ما مانند افعی دم عنکبوتی یکی از زیباترین و کمیاب ترین مارهای جهان است.

۴. لاک پشت

متأسفانه نگهداری از لاک پشت ها به عنوان حیوان خانگی در کشور ما از قبل مرسوم است و با وجود تعریفی که از حیوانات وحشی و اهلی می شود، لاک پشت ها خزندگانی هستند که وحشی محسوب می شوند و نمی توان آنها را به عنوان حیوان خانگی نگهداری کرد.

به طور کلی وقتی صحبت از نگهداری لاک پشت در خانه می شود، توجه مخاطب فقط به لاک پشت های گوش قرمز می رود که از گونه های مهاجم در طبیعت ایران محسوب می شوند، اما نباید به لاک پشت های بومی ایران نگاه کنیم. گونه ها، از جمله لاک پشت خالدار شرقی، که همچنین در معرض خطر انقراض است. آنها نباید به عنوان حیوان خانگی نگهداری شوند.

هرگز این 4 حیوان را در داخل خانه نگه ندارید

در محیط زیست، گونه ای از جانوران را نباید در داخل خانه نگهداری کرد و نگهداری لاک پشت نیز یک موضوع قانونی است، بنابراین در صورت مشاهده افراد جریمه مالی دارد. این لاک پشت ها ممکن است در زیستگاه طبیعی خود فعال باشند، اما نگهداری آنها در داخل خانه باعث نابودی جمعیت جنگل می شود.

لازم به ذکر است که هیچ یک از اقلام فوق را نمی توان به عنوان حیوان خانگی نگهداری کرد و افراد انتفاعی که به هر نحوی در فضای مجازی یا بازارهای غیرقانونی اقدام به خرید و فروش حیوانات خانگی می کنند و یا بله برخی از دامپزشکان حتی به خرید و فروش این حیوانات می پردازند. جرم.