هرگز این وسایل را در آشپزخانه نگهداری نکنید


به گزارش همشهری آنلاین، بدون شک آشپزخانه یکی از جاهایی در خانه است که زیاد از آن استفاده می کنیم و بیشتر وسایل در آن نگهداری می شود. به همین دلیل توصیه می شود آن را مرتب نگه دارید. سازماندهی مناسب آشپزخانه علاوه بر این که به شما امکان می دهد همه چیز را مرتب نگه دارید، به سالم نگه داشتن تجهیزات و جلوگیری از آلودگی مواد غذایی و بیماری کمک می کند.

در واقع وسایلی در آشپزخانه وجود دارند که سالم نیستند که در این مقاله رایج ترین آنها را به شما می گوییم که نباید آنها را در آشپزخانه نگه دارید، زیرا غذا را خراب می کنند و مشکلات مختلفی را ایجاد می کنند.

هرگز این وسایل را در آشپزخانه نگهداری نکنید

محصولات پاک کننده و سمی

محصولات پاک کننده مانند سفید کننده، الکل، چربی زدا، صابون یا نرم کننده پارچه را در آشپزخانه نگذارید. هرچه بیشتر آنها را در کمد نگه دارید، آشپزخانه شما سالم تر خواهد بود، زیرا بخار این مواد سمی و مضر می تواند به غذا برسد یا حتی باعث آتش سوزی شود.

ظروف و بسته بندی استفاده شده

هنگام سفارش غذا، می توانید بسته را نگه دارید. در واقع این بسته ها را هرگز نباید در خانه نگه داشت و جمع آوری کرد، زیرا شیشه، پلاستیک و مقوای استفاده شده منبع آلودگی هستند و باید دور ریخته یا بازیافت شوند.

غذای تاریخ مصرف گذشته

پیشنهاد ما این است که مراقب باشید و مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته را دور بریزید، زیرا وجود آنها در خانه باعث مسمومیت می شود. حتی اگر احساس می کنید ممکن است فراموش کنید، تاریخ انقضای غذا را روی یک کاغذ یادداشت کنید تا بدانید زمان دور ریختن آن فرا رسیده است.

پزشکی

داروها را به چند دلیل نباید در آشپزخانه نگهداری کرد. ابتدا، اگر آنها را نزدیک اجاق گاز یا منبع دیگری قرار دهید، ممکن است آسیب ببینند. ثانیاً دارو باید در جای خنک نگهداری شود و از طرفی باعث سوء تفاهم بسیاری از افراد از غذا و استفاده از آن می شود که خطر آن را برای کودکان در آشپزخانه بیشتر می کند.

تجهیزات آسیب دیده

چاقوهای تیز، قیچی و چنگال در هر آشپزخانه ای ضروری هستند. مراقبت از وضعیت این دستگاه ها و نظارت بر وضوح آنها بسیار مهم است. اگر احساس می کنید خاصیت خود را از دست داده اند باید جایگزینی برای آن ها پیدا کنید و از طرفی مراقب قابلمه ها و تابه ها باشید. هر گونه سوختگی، لکه یا آسیب بر روی آنها می تواند باعث آسیب و فاسد شدن غذا شود.

گیاهان زینتی

پیشنهاد ما این است که دکوراسیون های غیر ضروری و ناسالم را کنار بگذارید و آشپزخانه ای زیبا برای خود بسازید. بهتر است گیاهان را در آشپزخانه نگهداری نکنید و فضا را باز نگه دارید. زیرا برای جابجایی و آشپزی به فضای زیادی نیاز دارید.

منبع: ایسکانیوز