نیمی از آمریکایی ها با مسمومیت با سرب در دوران کودکی زندگی می کنند


تصویر خبر: نیمی از آمریکایی ها با مسمومیت با سرب در دوران کودکی زندگی می کنند

سه‌شنبه، ۸ مارس ۲۰۲۲ (اخبار هلث دی)

اگر قبل از سال ۱۹۹۶ به دنیا آمده اید، احتمال زیادی وجود دارد که در دوران کودکی در معرض سطوح بالای سرب قرار داشته باشید، و تحقیقات جدید نشان می دهد که این ممکن است به ضریب هوشی شما آسیب رسانده و احتمال نگرانی های مربوط به سلامتی مرتبط با سرب را در آینده افزایش دهد.

آرون روبن، نویسنده این مطالعه، گفت: «بخش قابل توجهی از آمریکایی‌هایی که امروزه زنده هستند در دوران کودکی در معرض سرب بسیار بالایی قرار داشتند و میلیون‌ها نفر سطح سرب داشتند که حتی سه، چهار یا پنج برابر بیشتر از حد کاهش نگرانی‌های بالینی در دوران کودکی بود.» Ph.D. کاندیدای روانشناسی بالینی در دانشگاه دوک در دورهام، NC “ما در مورد اینکه این سطوح تا چه حد بالا هستند و قرار گرفتن در معرض سرب هنوز تا چه حد گسترده است.”

تیم روبن دریافتند که تقریباً ۱۷۰ میلیون یا بیش از نیمی از آمریکایی‌هایی که در سال ۲۰۱۵ زنده بودند، سطح سرب در اوایل زندگی بالاتر از ۵ میکروگرم سرب در هر دسی لیتر خون (µg/dL) داشتند که میزان نگرانی قبلی بود. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده اخیراً این حد را به ۳.۵ میکروگرم در دسی‌لیتر تغییر داده است که نشان می‌دهد حتی افراد بیشتری ممکن است به دلیل مسمومیت با سرب در دوران کودکی در معرض خطر مشکلات سلامتی باشند.

اگر سرب به صورت گرد و غبار، بلعیده یا در آب مصرف شود، می تواند به جریان خون برسد. از آنجا، می تواند از طریق سد خونی مغزی وارد مغز شود. زمانی که استفاده از بنزین سرب دار توسط قانون هوای پاک در سال ۱۹۹۶ ممنوع شد، قرار گرفتن در معرض سرب کاهش یافت، اما افرادی که قبل از آن متولد شده بودند و افرادی که در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ در اوج مصرف بنزین سرب به دنیا آمده بودند، ممکن است در دوران کودکی در معرض سرب بالایی قرار داشته باشند. روبن خاطرنشان کرد.

برای مطالعه جدید، محققان سطح سرب خون بیش از ۱۱۶۰۰ کودک ۱ تا ۵ ساله را از سال ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل کردند. اختلاف نظرها از داده های مصرف بنزین سرب برای تخمین سطح سرب خون از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۵ استفاده کردند، قبل از اینکه چنین سطوحی به طور معمول کنترل شوند. . سپس، آنها با استفاده از داده های مطالعات قبلی، تخمین زدند که سطح سرب چگونه بر ضریب هوشی تأثیر می گذارد.

روبن توضیح داد: “سرب سمی است و به بسیاری از اندام ها آسیب می رساند، اما به ویژه برای مغز در حال رشد مضر است، و ما می دانیم که کودکانی که در معرض سرب قرار می گیرند، کمبود IQ نشان می دهند.”

این مطالعه نشان داد که چنین قرار گرفتن در معرض سرب در اوایل زندگی ممکن است منجر به از دست دادن میانگین ۲.۶ امتیاز IQ برای هر فرد و از دست دادن جمعی ۸۲۴ میلیون امتیاز IQ شود. او خاطرنشان کرد: تفاوت دو تا سه امتیاز ضریب هوشی ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما کافی است فردی با توانایی‌های شناختی کمتر از حد متوسط ​​را به رده ناتوانی‌های ذهنی سوق دهیم.

سرب همچنین می تواند به قلب، استخوان ها آسیب برساند

روبن گفت که فقط IQ نیست که تحت تأثیر قرار گرفتن در معرض سرب قرار می گیرد. سرب همچنین برای قلب و استخوان ها مضر است و ممکن است پیری مغز را تسریع کند.

او گفت: «اگر در مورد کمبود ضریب هوشی ناشی از سرب نگران هستید، باید از پیامدهای بالقوه آن بر بسیاری از پیامدهای سلامتی دیگر نیز نگران باشید. روبن اکنون در حال بررسی این موضوع است که قرار گرفتن در معرض سرب گذشته چگونه بر سلامت مغز و قلب در سنین بالاتر تأثیر می گذارد.

او گفت: «از آنجایی که درک بهتری از عواقب سلامتی درازمدت قرار گرفتن در معرض سرب در اوایل زندگی داریم، می‌توانیم توصیه‌هایی در مورد بیماری‌ها یا شرایط ارائه کنیم تا بتوانید با روش‌های دیگر خطر خود را کاهش دهید.»

به عنوان مثال، روبن گفت، برای مثال، خواب با کیفیت، داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم سلامت قلب و مغز شما را بهبود می بخشد. او تاکید کرد: «اگر در کودکی در معرض سرب زیاد بوده‌اید، این تغییرات سبک زندگی باید اولویت بیشتری داشته باشد.»

یافته ها در ۷ مارس در مجله منتشر شد مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

به طور کلی، سطح سرب در خون در حال کاهش است و این خبر بسیار خوبی است، اما به گفته کارشناسانی که در این مطالعه شرکت نداشتند، برای محافظت کامل از کودکان به کار بیشتری نیاز است.

دکتر دکتر می‌گوید: «برخی از کودکان به دلیل رنگ یا لوله‌های قدیمی که آب آشامیدنی را حمل می‌کنند، هنوز در معرض سرب قرار دارند. جولی کروگر، پزشک عمومی اطفال در بخش پزشکی عمومی و اجتماعی در بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن دی سی

کودکان اقلیت آسیب پذیرتر هستند

کروگر گفت که رنگ سرب در سال ۱۹۷۸ برای استفاده در داخل خانه ممنوع شد، اما هنوز هم می توان آن را در خانه های مسن تر یافت، جایی که کودکان خردسال ممکن است چیزی را لمس کنند و سپس انگشتان خود را در دهان خود بگذارند.

آن نیگرا استادیار علوم بهداشت محیط در دانشکده بهداشت عمومی میلمن دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک است. او گفت: «این یافته‌ها به ما کمک می‌کند بار واقعی مواجهه با سرب در اوایل زندگی را که جمعیت کنونی ایالات متحده تجربه می‌کند، درک کنیم، که من موافقم … به طرز شگفت‌آوری زیاد است.»

نیگرا اضافه کرد که جمعیت خاصی از بچه ها ممکن است در معرض خطر بیشتری برای قرار گرفتن در معرض سرب باشند.
نمایش اسلاید


علائم سرطان پوست، انواع، تصاویر
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

او گفت: “ما باید به شدت نگران اختلافات نژادی/قومی قابل توجه در مواجهه با سرب در سنین اولیه زندگی باشیم.” تلاش‌های نظارتی کنونی باید به طور خاص تلاش‌های کاهش سرب را برای محافظت از کودکان رنگین‌پوست، به‌ویژه کودکان سیاه‌پوست که به شدت در معرض خطر هستند، هدف قرار دهد.»

کروگر گفت راه هایی برای به حداقل رساندن خطر مسمومیت با سرب وجود دارد.

او گفت: “اطمینان حاصل کنید که بچه ها قبل از غذا خوردن دست های خود را بشویند و همیشه هنگام ورود به خانه کفش های خود را در بیاورید زیرا کفش ها می توانند سرب را از خاک بیرون بیاورند.” او افزود، اگر قصد دارید خانه قدیمی‌تری را بازسازی کنید، مطمئن شوید که ابتدا با یک متخصص مجرب مشورت کنید.

او گفت که گرفتن بچه هایی که در معرض خطر مسمومیت با سرب هستند نیز می تواند به به حداقل رساندن مشکلات سلامتی بالقوه کمک کند. کروگر قبل از ۲ سالگی کودکان را از نظر قرار گرفتن در معرض سرب دو بار غربالگری می‌کند. اگر سطح سرب خونی کودکی بالا باشد، به یک سازمان دولتی گزارش می‌شود و تحقیقاتی برای کشف منابع سرب انجام می‌شود. او گفت که آزمایش در فواصل زمانی معینی تکرار می شود تا از کاهش سطح آنها اطمینان حاصل شود و این کودکان از نظر تاخیر در رشد به دقت تحت نظر خواهند بود.

اطلاعات بیشتر

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد پیشگیری از مسمومیت با سرب دارد.

منابع: آرون روبن، کاندیدای دکترا، روانشناسی بالینی، دانشگاه دوک، دورهام، NC. آن نیگرا، دکترا، استادیار، علوم بهداشت محیط، دانشکده بهداشت عمومی میلمن دانشگاه کلمبیا، شهر نیویورک؛ جولی کروگر MD، MPH، متخصص اطفال، بخش پزشکی عمومی و جامعه، بیمارستان ملی کودکان، واشنگتن دی سی. مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم، ۷ مارس ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های سلامت از حامیان ما


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/