نیاز به یک مرکز راهبردی در تهران برای تامین خون در بحران ضروری است – خبر خوب


جامعه انتقال خون تنها متولی تامین خون و فرآورده های خونی در کشور است که به همت کارکنان جامعه انتقال خون و همکاری اهداکنندگانی که بدون انتظار خون اهدا می کنند، خون مورد نیاز بیمارستان ها بوده و به طور مرتب در اختیار درمانگاه ها قرار می گیرد. در سراسر کشور.

بلایا هرگز گزارش نمی شود و کارشناسان می گویند پیشگیری و آمادگی بهترین راه برای مقابله با بلایای طبیعی و انسان ساز است.

با وقوع بلایای طبیعی مختلف مانند سیل و زلزله و بلایای انسان‌ساز مانند جنگ‌ها، درگیری‌ها و انفجارها، بسیاری از مردم ساکن در این منطقه دائماً جان خود را از دست می‌دهند و بسیاری مجروح یا مجروح می‌شوند، از جمله خون و فرآورده‌های خونی ضروری. در مواقع سخت و در شرایطی از این دست، جادوی حیات بخش است و می تواند جان بسیاری از مجروحان و مجروحان را نجات دهد.

اما نکته مهم این است که در شهر شلوغی مثل تهران با جمعیت میلیونی و خطوط ارتباطی شهری زیاد در مواقع بحران ممکن است کارایی چندانی نداشته باشد و شاید برخی مراکز استراتژیک در مواقع بحران مانند بیمارستان ها و امدادرسانی یا انتقال خون. مراکز مرکزی که چندین سال ساخت و ساز دارد و در چنین روزی غیرقابل پیش بینی است و نیازهای خون رسانی یا سرپناه مجروحین را تامین نمی کند، بنابراین باید از قبل یک مرکز شهری مانند بیمارستان، سرپناه موقت و درمانگاه وجود داشته باشد. و همچنین مراکز انتقال خون. باید در نظر داشت که با استفاده از ساخت و ساز اصولی و ایمن برای این مراکز می توان به موقع عمل کرد و با اهدای خون مورد نیاز افراد زیادی را نجات داد.

ساخت این مراکز علاوه بر داشتن ضوابط حفاظت سازه و ساخت با جدیدترین متدهای هنری و سلامت سازه باید قوانین دیگری مانند استفاده از جدیدترین تجهیزات در اینجا را داشته باشد.جهان و دسترسی آسان و تجهیزاتی مانند کمک پرواز و مسیرها ارتباط در تمامی نقاط شهر به ویژه مناطق پرجمعیت به موقع اقدام و جان شهروندان نیازمند را نجات دهد.

انجمن انتقال خون یک سازمان راهبردی در حوزه سلامت است و باید بتواند خون و فرآورده های مورد نیاز در مواقع بحران را با ایجاد یک مرکز راهبردی تامین کند.

ساخت و ساز راهبردی انتقال خون همیشه برای ما دغدغه بوده است

مدیرکل انجمن انتقال خون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از راه اندازی پایگاه راهبردی انتقال خون در تهران با رویکرد نیازهای خونی و نتایج آن در مواقع سخت خبر داد و گفت: خوشحالم اما بالاخره یکی از خبرنگاران گوش داد. وی در پاسخ به این سوال گفت: از سال ۸۵ تا ۸۹ که مدیرکل انتقال خون استان تهران بودم، یکی از اولویت های من راه اندازی پایگاه راهبردی انتقال خون در استان تهران بود. تهران.”

دکتر ادامه داد. مصطفی جمالی: در مدتی که در اداره کل انتقال خون استان تهران کار می کرد کارهای زیادی انجام شد اما در زمینه راه اندازی پایگاه راهبردی انتقال خون در شرایط سخت متاسفانه به هدف خود نرسیدیم. ، که رویای من است.

احداث مرکز راهبردی در پرند

در حال حاضر به عنوان مدیرعامل انجمن انتقال خون در خدمت مردم هستم و این کار را آغاز کرده ایم که از نظر تامین خون و فرآورده های خونی که از خون شهرهایی مانند تهران و اراضی مربوطه به دست می آید، یکی از مهمترین آنهاست. . وی گفت: با پوشش شهرها و مناطق رباط کریم، اسلامشهر و شهریار که حدود ۵ میلیون نفر جمعیت دارند، پرند را در نظر گرفتیم تا یک مرکز انتقال خون را با هم به صورت استراتژیک به تهران بسازیم.

جمالی با اشاره به اینکه این مرکز بزرگ و مجهز راهبردی در پرند با همکاری و کمک مردم و متولیان سلامت ساخته می شود، تاکید کرد: پیش بینی می شود این مرکز بهتر و بهتر از مرکز بزرگ انتقال خون وصال باشد. شیرازی. جاده تهران و حتی قرار است در این مرکز آموزش های بین المللی و حمایت های علمی در زمینه انتقال خون برای کشورهای منطقه صورت گیرد.

همچنین در نظر داریم یک مرکز استراتژیک در شهر پردیس ایجاد کنیم

مدیرکل انتقال خون با تاکید بر اینکه تهران با داشتن جمعیت زیاد، شهرها و روستاها و همچنین شهرهای اقماری در مواقع بحرانی نیازمند یک مرکز راهبردی انتقال خون است که بسیاری می توانند به نیاز به خون در این مراکز پاسخ دهند. بحران ها کردها: بنابراین در نظر داریم چنین مرکزی را در شهرپردیس ایجاد کنیم و تلاش می کنیم زمین مورد نیاز این مرکز را فراهم کنیم و چنین مرکزی را بسازیم تا در صورت بروز بحران یا حادثه رانندگی دو گزینه برای این مرکز داشته باشیم. این. مرکز انتقال خون در تهران

وی ادامه داد: به عنوان مثال در حال حاضر بیمارستان‌ها و بیمارستان‌های شهرستان شهریار خون و فرآورده‌های خونی را از طریق تزریق به مرکز وصال تهران عرضه می‌کنند که این امر مشکلاتی را ایجاد می‌کند که البته قانونی است. اما در شرایط سخت، دریافت خون مورد نیاز در شرایط سخت بسیار دشوار خواهد بود.

جمالی تاکید کرد: از این رو راه اندازی پایگاه های راهبردی انتقال خون با روش های حفاظت غیرعامل بسیار حائز اهمیت است و در این راستا به کمک بهورزان و دستگاه های اجرایی نیاز است، ما یک کشور هستیم.