نیاز به پرداخت هزینه سفر به اتحادیه اروپا – خبر خوب


در کمتر از یک سال، کسانی که قصد سفر به اتحادیه اروپا را دارند، باید هزینه ورود بپردازند.

اتحادیه اروپا (EU) به تازگی تاریخ راه اندازی سیستم جدید ETIAS را اعلام کرده است. کسانی که طبق این سیستم شهروند اتحادیه اروپا نیستند، باید فرم ۷ یورویی را برای سفر به اتحادیه اروپا پر کنند.

بر اساس قانونی به نام قانون ۹۰ روز، بریتانیایی ها، آمریکایی ها، استرالیایی ها و بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر می توانند هر ۱۸۰ روز به مدت ۹۰ روز در اتحادیه اروپا بمانند. اگر مسافران قصد دارند چندین روز را در یک کشور سپری کنند، باید ویزا دریافت کنند.

قوانین جدید برای کسانی اعمال می شود که به طور دائم در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی نمی کنند یا ویزای اقامت ندارند.

قانونی که تعدادی از شهروندان از جمله اکثر شهروندان آفریقایی، آسیایی و آمریکای جنوبی را ملزم به اخذ ویزای شینگن می کند، همچنان پابرجاست.

کمیسیون اروپا بر این باور است که این رویکرد تغییر کمی در نحوه سفر مردم در اروپا ایجاد خواهد کرد. بنابراین مسافران واجد شرایط باید یک درخواست آنلاین با ۷ یورو تکمیل کنند. البته این اپلیکیشن برای مسافران زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال رایگان است.

ETIAS یا سیستم اطلاعات سفر و مجوز اروپا قرار است تا پایان سال ۲۰۲۲ راه اندازی شود، اما این سیستم تا ماه مه ۲۰۲۳ راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/