نکات مهم سلامت: ۲ مارس ۲۰۱۰


در اینجا برخی از آخرین تحولات بهداشتی و پزشکی که توسط سردبیران گردآوری شده است روز سلامتی:

FDA اعضای پانل مشاوره دخانیات را منصوب می کند

تأثیرات منتول در سیگار بر سلامتی در اولین جلسه پانل مشاوره تنباکو سازمان غذا و داروی ایالات متحده در پایان ماه مارس در دستور کار قرار خواهد گرفت.

روز دوشنبه، آژانس ۹ عضو هیئت ۱۲ نفره را معرفی کرد که شامل سه عضو بدون رای به نمایندگی از صنعت تنباکو خواهد بود. این پانل به FDA در مورد طیف وسیعی از مسائل بهداشت عمومی، علم و مقررات مربوط به دخانیات مشاوره خواهد داد. آسوشیتدپرس گزارش شده است.

از ۹ عضوی که روز دوشنبه نام برده شد، هفت نفر متخصص بهداشت هستند، یکی نماینده دولت های ایالتی و دیگری نماینده عموم مردم است. رئیس پانل دکتر. جاناتان سامت، مدیر موسسه بهداشت جهانی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و مدیر سابق موسسه کنترل جهانی دخانیات در دانشگاه جان هاپکینز.

دکتر دکتر گفت: “گستره دانش ارزیابی شده توسط این گروه بسیار واجد شرایط، درک آژانس را در مورد کنترل، پیشگیری و ارتقای سلامت دخانیات تکمیل و افزایش می دهد.” لارنس دیتون، مدیر مرکز محصولات تنباکو FDA، AP گزارش شده است.

——

بانوی اول: برنامه های وعده غذایی مدرسه تأثیر عمده ای بر رژیم غذایی کودکان دارد

به گفته میشل اوباما، بانوی اول آمریکا، افرادی که برای دانش‌آموزان غذا درست می‌کنند، نسبت به والدین، کنترل بیشتری بر آنچه کودکان می‌خورند، دارند.

او خاطرنشان کرد که کودکانی که در برنامه های غذایی مدرسه ثبت نام می کنند حدود نیمی از کالری روزانه خود را در مدرسه مصرف می کنند. حدود ۳۱ میلیون کودک در ایالات متحده در برنامه های ناهار و صبحانه مدرسه شرکت می کنند آسوشیتدپرس گزارش شده است.

سخنرانی بانوی اول دوشنبه در نشست سالانه انجمن تغذیه مدرسه در واشنگتن دی سی این گروه در کمپین جدید میشل اوباما برای کاهش چاقی کودکان شرکت می کند.

از هر سه کودک در ایالات متحده، یک کودک دارای اضافه وزن یا چاق است AP گزارش شده است.

——

دانشمندان ژن‌های سرطان سینه را شناسایی کردند که بر اثربخشی دارو تأثیر می‌گذارند

ژن‌هایی که می‌توانند پیش‌بینی کنند کدامیک از بیماران سرطان سینه به داروی ضد سرطان پاکلیتاکسل پاسخ می‌دهند توسط یک تیم بین‌المللی از دانشمندان شناسایی شده‌اند.

آن ها ۸۲۹ ژن را در سلول های سرطان سینه مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و ۶ ژن را مشخص کردند که بر موثر بودن این دارو تأثیر داشتند. اخبار بی بی سی گزارش شده است.

دکتر دکتر، سرپرست این مطالعه گفت: «تحقیق ما نشان می‌دهد که اکنون می‌توان به سرعت ژن‌هایی را مشخص کرد که از تخریب سلول‌های سرطانی توسط داروهای ضد سرطان جلوگیری می‌کنند و از همین ژن‌ها برای پیش‌بینی اینکه کدام بیماران از انواع خاصی از درمان سود می‌برند، استفاده کنیم.» چارلز سوانتون، رئیس درمان سرطان ترجمه در موسسه تحقیقات سرطان بریتانیا در لندن.

این مطالعه در منتشر شد انکولوژی Lancet.

امید است بتوان از همان روش شناسایی ژن برای سایر سرطان ها و درمان ها استفاده کرد. اخبار بی بی سی گزارش شده است.

——

مطالعه ممکن است منجر به درمان جدید سرطان پروستات شود

روش جدیدی برای درمان سرطان پروستات توسط محققان استرالیایی شناسایی شده است.

در آزمایشات روی حیوانات آزمایشگاهی و سلول‌ها و بافت‌های انسانی، تیم دانشگاه موناش در ملبورن از یک ترکیب دارویی برای فعال کردن انتخابی سلول‌های گیرنده استروژن بتا پروستات استفاده کردند. یونایتد پرس بین المللی گزارش شده است.

محققان دریافتند که تحریک این سلول‌های گیرنده استروژن منجر به مرگ سلول‌های سرطانی پروستات می‌شود که اغلب به درمان‌های مرسوم مقاوم هستند و می‌توانند باعث سرطان غیرقابل درمان مجدد پروستات شوند.

گیل ریسبریجر (Gail Risbridger) یکی از نویسندگان این مطالعه در یک بیانیه خبری گفت: “این قطعه مهمی از پازل است که به تحقیقات پزشکی در این زمینه کمک می کند – دستاوردی که در نهایت می تواند گزینه های درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان پروستات پیشرفته در سراسر جهان را افزایش دهد.” UPI گزارش شده است.

این مطالعه در مجله ظاهر می شود مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

——

اوباما در سلامت عالی: دکتر

پزشک او یکشنبه گفت که اولین معاینه پزشکی معمول باراک اوباما از زمان روی کار آمدن او نشان داد که او “در سلامت کامل به سر می برد.”

با این حال، شمارش کلسترول رئیس جمهور از آخرین سوابق پزشکی که به صورت عمومی منتشر شد، به سطوح بالای مرزی افزایش یافته است. فشار خون و ضربان نبض او طبیعی است، مجله نیویورک تایمز گزارش شده است.

اوباما ۴۸ ساله در کنار بسکتبال و گلف، حداقل ۶ صبح در هفته ورزش می کند. روز دوشنبه، پس از ایراد سخنرانی، اوباما سفر معمول خود را به کاخ سفید رد کرد و به جای آن از پارک لافایت برگشت. آسوشیتدپرس گزارش شده است. رئیس جمهور با خبرنگاران به شوخی گفت که باید این کار را انجام دهد، “مطمئن شوید که من مقداری از این کلسترول را کنار می گذارم. این یک سال تبلیغات انتخاباتی است.”

به گفته دکتر، رئیس جمهور همچنین در ترک عادت ۳۰ ساله سیگار کشیدن خود مشکل دارد و باید تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کند. جفری کولمن، کاپیتان نیروی دریایی که تیمی را رهبری می کرد که چکاپ رئیس جمهور را انجام داد، زمان گزارش شده است.

کولمن همچنین خاطرنشان کرد که اوباما تاندونیت مزمن در ناحیه زانوی چپ خود دارد، گاهی اوقات یک داروی ضدالتهابی غیراستروئیدی برای تاندونیت مصرف می‌کند و به یک برنامه ورزشی اصلاح‌شده از جمله برنامه تقویت عضلات ساق پا نیاز دارد.

کپی رایت © ۲۰۱۰ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


چند درصد از بدن انسان آب است؟
پاسخ را ببینید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/