رفتن به نوشته‌ها

نوشیدن قهوه با معده خالی به سلامت بدن آسیب می رساند – دکتر رویا خادمیان


به  750 39 395 1- نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند که به محض بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند ، اما این عادتی است که برای سلامتی بدن بسیار مضر است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و عفونت ، خوردن آن در صبح نیز می تواند بر سطح ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد.

بسیاری از ما نمی توانیم روز را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر به عنوان اولین نوشیدنی صبح با معده خالی مصرف شود ، می تواند مضر باشد ، زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید کلریدریک) را که به طور معمول رخ می دهد ، افزایش می دهد. در طول هضم غذا ، بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح تأثیر خود را بر مخاط معده هدایت می کند و علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع را تا رفلاکس ، گاستریت و زخم ایجاد می کند. تبدیل شود.

اثرات قهوه بر معده خالی به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند به عملکرد معده آسیب برساند ، برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیدار شدن از خواب در واقع ساعتی از روز است که کورتیزول ، که به آن “هورمون استرس” نیز می گویند ، در بالاترین حد خود قرار دارد و مصرف کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. سلامتی ، ما باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این مرحله را برای چند ساعت به تاخیر بیندازیم ، هنگامی که کورتیزول به اوج خود می رسد.

برای هرکسی که نمی تواند این کار را انجام دهد ، بهتر است یک فنجان قهوه صبحانه خود را با صبحانه ای غنی از غلات کامل و فیبر بخورید تا جذب محرک کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن را می توان پس از 15 دقیقه به دست آورد.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *