نوشیدن بیش از حد چای این خطرات را برای شما به همراه خواهد داشت – سایت خبر خوب


علی اشرف رشیدی، کارشناس ارشد تغذیه در خصوص محبوبیت نوشیدنی های چای در سراسر جهان گفت: بدون شک چای یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در جهان است و افراد زیادی در سراسر جهان از این نوشیدنی محبوب استفاده می کنند. هر روز. “

وی با بیان اینکه چهار نوع چای در جهان وجود دارد، گفت: چای سیاه، چای سبز، چای سفید و چای اولانگ چهار نوع چای هستند که چای سیاه بیشترین مصرف را دارد. گیاه. .

وی درباره وجود کافئین در چای گفت: چای سیاه نسبت به سایر انواع چای کافئین بیشتری دارد، اما در مقایسه با قهوه کافئین کمتری دارد و وجود آن کافئین می تواند تمرکز افراد را بهبود بخشد و آنها را آرام کند.

این متخصص تغذیه همچنین به خواص آنتی اکسیدانی چای اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین خواص چای وجود این آنتی اکسیدان هاست که باعث ایجاد رادیکال های آزاد در آن با بدنی بی حرکت می شود.

وی افزود: وجود برخی آنتی اکسیدان ها در چای مانند پلی فنل ها باعث کاهش سطح کلسترول و قند در بدن می شود. این پلی فنول ها همچنین نقش مهمی در مبارزه با سلول های سرطانی دارند و می توانند به پیشگیری از سرطان کمک کنند.

این متخصص تغذیه همچنین درباره خواص چای برای سلامت روده ها اظهار داشت: چای دارای خواص ضد میکروبی است و می تواند باکتری های مفید روده را تقویت کند و همچنین چای می تواند سیستم گوارشی را بهبود بخشد و به سلامت روده کمک کند.

رشیدی همچنین تأثیر چای بر کنترل سطح انسولین خون را مورد تاکید قرار داد و افزود: اگر چای بدون قند و متعادل باشد، می‌تواند منجر به مصرف بهتر انسولین شود، این در بدن است و سطح آن هورمون را در بدن کنترل می‌کند.

این متخصص تغذیه هشدار می دهد: مزیت چای این است که اگر مردم چای تازه را در دوزهای کم بخورند، اما اگر بیش از سه تا چهار فنجان چای در روز مصرف کنند، برای سلامتی آنها بسیار مضر است، این برای بدن است. چای بیش از حد بستگی دارد.

وی افزود: اولین عارضه افراط در نوشیدن چای کم خونی ناشی از فقر آهن است، زیرا مصرف بیش از حد چای به دلیل وجود موادی به نام تانن، جذب آهن را کاهش داده و باعث کمبود آهن می شود، سوء تغذیه در بدن.

وی افزود: همچنین نوشیدن بیش از حد چای به دلیل داشتن کافئین زیاد باعث ایجاد استرس، اضطراب و افسردگی در افراد می شود. رشیدی خاطرنشان کرد: هر چه بیشتر چای درست شود کافئین بیشتری به بدن داده می شود و افراد باید چای زیاد بنوشند و زیاد مصرف نکنند.

این متخصص تغذیه سالمند همچنین به تاثیر نوشیدن زیاد چای بر خواب اشاره کرد و افزود: در صورت مصرف زیاد چای، کافئین موجود در آن بر چرخه تولید تاثیر می گذارد ملاتونین که هورمون خواب است و خواب افراد را مختل می کند. “

رشیدی افزود: کافئین موجود در چای می تواند علائم رفلاکس معده را افزایش داده و باعث بیماری قلبی شود. وی گفت: نوشیدن بیش از حد چای نیز باعث سردردهای مزمن می شود.

این متخصص تغذیه سالخورده همچنین با هشدار نسبت به مصرف همیشگی چای روی معده، افزود: به دلیل وجود تانن در چای، مصرف مداوم آن روی معده باعث ایجاد حالت تهوع در معده افراد می شود. وی همچنین نسبت به مصرف بیش از حد چای در زنان باردار هشدار داد و افزود: مصرف بیش از سه تا چهار قاشق چایخوری در روز در زنان باردار خطر سقط جنین و سقط جنین را افزایش می دهد.افت جنین در بدو تولد.

رشیدی در نهایت تائید کرد: به طور کلی چای دارای خواص بی شماری است که اگر دم کرده و در حد اعتدال مصرف شود فقط ضرری برای بدن دارد.