نوشیدنی معروفی است که مرگ را از ما دور می کندبه گزارش همشهری آنلاین، یک مطالعه جدید نشان داده است که نوشیدن چای سیاه می تواند خطر مرگ را کاهش دهد. طبق تحقیقات، این خطر در افرادی که دو یا چند چای در روز مصرف می کنند کمتر است.

چای یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در جهان است و تحقیقات قبلی ارتباط بین مصرف چای و کاهش خطر مرگ را در جمعیت هایی که چای سبز رایج ترین و رایج ترین نوع چای است، نشان داده است. اما در مورد چای سیاه اطلاعات متناقضی وجود داشت.

اکنون، محققان موسسه ملی بهداشت ایالات متحده مطالعه ای را برای ارزیابی رابطه بین مصرف چای سیاه و مرگ به هر علتی انجام داده اند. برای این منظور آنها داده های پایگاه داده Biobank بریتانیا را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

محققان همچنین ارزیابی کردند که آیا این ارتباط با استفاده از چای معمولی مانند شیر و شکر، دمای چای و تغییرات ژنتیکی که بر سرعت متابولیسم کافئین در افراد تأثیر می‌گذارد، متفاوت است یا خیر.

بیوبانک بریتانیا حاوی داده‌های نیم میلیون مرد و زن ۴۰ تا ۶۹ ساله است که بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ یک پرسش‌نامه اساسی را تکمیل کردند. از این تعداد، ۸۵ درصد نوشیدن چای بدون شیرینی را گزارش کردند و از این تعداد، ۸۹ درصد چای سیاه مصرف کردند.

بر اساس نتایج این مطالعه، شرکت‌کنندگانی که گزارش کرده بودند ۲ فنجان یا بیشتر چای در روز می‌نوشیدند، در مقایسه با افرادی که چای نمی‌نوشیدند، ۹ تا ۱۳ درصد کمتر در معرض خطر مرگ بودند. این ارتباط بدون توجه به افزودن قهوه، شیر یا شکر به چای، دما یا ژنتیک مرتبط با متابولیسم کافئین است.

به گفته محققانی که این مطالعه را انجام داده اند، تحقیقات آنها نشان می دهد که چای، حتی در صورت مصرف زیاد، می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد.

منبع: سیناپرس