نصب ۷۲ بطری آب اضطراری در اطراف تهران کاهش ۳۳ درصدی آب پایتختبه گزارش همشهری آنلاین، مهدی پیرهادی در حاشیه بازدید از مرکز فناوری آب و فاضلاب و شرکت احداث مخزن اضطراری آب در شهرک صنعتی مامونیه، گفت: تا به امروز برای ساخت ۷۲ مخزن مناقصه انجام شده و این مخازن آماده. در ۷۲ منطقه تهران نصب می شود.

پیرهادی با اعلام اینکه این ۳۷۴ دستگاه تانک تا پایان سال ۱۴۰۳ در تمامی مناطق نصب می شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۲ دستگاه تانک در ۷۲ منطقه پایان شهریور ماه سال جاری آماده نصب و استقرار است.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران میزان آب موجود در مخازن را ۱۰۰ متر مکعب عنوان کرد و گفت: در مواقع اضطراری از جمله زلزله، اطراف می تواند آب این مخازن را به مدت سه روز تامین کند.

پیرهادی با بیان اینکه تعمیر و نصب مخازن حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ کرور هزینه داشته است، تاکید کرد: اعتبار آماده سازی این مخازن با مصوبه شورای شهر تهران از تبصره ۳ پرداخت می شود.

رئیس کمیته بهداشت محیط و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه شهر تهران در معرض بسیاری از بلایای انسانی و طبیعی است، تاکید کرد: خللی در همه تلاش ها ایجاد نمی کند.

رئیس کمیته بهداشت محیط و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران یکی از بزرگترین مسائل شهر تهران را عدالت تامین آب مطلوب برای مردم تهران دانست.

یکی از اعضای شورای شهر تهران تخلیه منابع آبی پایتخت را حادثه تلخی عنوان کرد و گفت: پروژه آب و پسماند باید پیش بینی مشکلات آینده و اعمال آن با هدف رفع مشکلات در سال آینده باشد.