نشانگر آزمایش خون می تواند خطرات پس از جراحی قلب را اندازه گیری کند


تصویر خبر: نشانگر آزمایش خون می تواند خطرات بعد از جراحی قلب را اندازه گیری کند

پنجشنبه، ۳ مارس ۲۰۲۲ (اخبار هلث دی)

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که سالانه حدود ۲ میلیون بزرگسال در سراسر جهان تحت عمل جراحی قلب قرار می‌گیرند و بررسی سطح پروتئین خاصی در خون می‌تواند به ارزیابی خطر مرگ آنها در ۳۰ روز کمک کند.

آزمایش خون برای بررسی سطح تروپونین (نوعی پروتئین موجود در عضله قلب) مدت‌هاست که برای ارزیابی خطر مرگ و عوارض جدی پس از حمله قلبی استفاده می‌شود، اما این آزمایش‌ها معمولاً پس از جراحی قلب انجام نمی‌شوند.

این مطالعه جدید نشان داد که افزایش سطح تروپونین با افزایش خطر مرگ پس از بای پس قلب یا جراحی قلب باز مرتبط است.

آندره لامی، یکی از نویسندگان این مطالعه، استاد جراحی در دانشگاه مک مستر در کانادا، گفت: «این مطالعه نقطه عطفی برای مراقبت از سلامت بیماران پس از تیم‌های جراحی قلب است.

لمی در بیانیه خبری دانشگاه گفت: برای اولین بار ما یک نشانگر سریع و قابل اعتماد برای نظارت بر این بیماران پس از جراحی قلب داریم.

این مطالعه شامل نزدیک به ۱۶۰۰۰ بیمار جراحی قلب بزرگسال با میانگین سنی ۶۳ سال در ۱۲ کشور بود. تا ۳۰ روز پس از جراحی، بیش از ۲٪ از بیماران فوت کرده بودند و حدود ۳٪ یک عارضه عروقی بزرگ، مانند حمله قلبی، سکته مغزی یا لخته خون تهدید کننده زندگی را تجربه کرده بودند.

سطح تروپونین بیماران قبل و روزانه برای چند روز اول بعد از عمل اندازه گیری شد.

ما دریافتیم که سطوح تروپونین مرتبط با افزایش خطر مرگ در عرض ۳۰ روز به طور قابل توجهی بالاتر بود. ۲۰۰ تا ۵۰۰ برابر مقدار نرمال نسبت به سطح تروپونین که در حال حاضر به تیم های جراحی گفته می شود، خطر ابتلای بیمار به یکی از شایع ترین عوارض پس از جراحی قلب را مشخص می کند. PJ Devereaux، نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: آسیب میوکارد، آسیب عضله قلب که با افزایش مرگ و میر همراه است. او دانشمند ارشد در McMaster و متخصص قلب در Hamilton Health Sciences است.

این مطالعه در ۲ مارس در مجله منتشر شد مجله پزشکی نیوانگلند.

اطلاعات بیشتر

در موسسه ملی قلب، ریه و خون ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد جراحی قلب وجود دارد.

منبع: دانشگاه مک مستر، انتشار خبری، ۲ مارس ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


در ایالات متحده، از هر ۴ مرگ، ۱ مورد ناشی از بیماری قلبی است.
پاسخ را ببینید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/