نسخه جدید “Stealth” از نوع Omicron


نسخه جدید

پنجشنبه، ژانویه. ۲۷، ۲۰۲۲

نسخه “سرهنگ تر” از نوع Omicron که در ایالات متحده و ده ها کشور دیگر مشاهده شده است توسط مقامات بهداشتی و دانشمندان به دقت تحت نظارت است.

این گونه که BA.2 نام دارد، دارای ویژگی های ژنتیکی است که تشخیص آن را تا حدودی دشوارتر می کند، و برخی از کارشناسان نگران هستند که ممکن است مسری تر از آن نوع Omicron اصلی باشد. اخبار سی بی اس گزارش شده است.

نزدیک به ۱۵۰۰۰ توالی ژنتیکی BA.2 از نوامبر توسط بیش از ۵۰ کشور در یک پلتفرم جهانی برای به اشتراک گذاری داده های ویروس کرونا بارگذاری شده است، از جمله ۹۶ توالی از ایالات متحده، اخبار سی بی اس گزارش شده است.

به نظر می‌رسد BA.2 در آسیا و اروپا شایع‌تر است و ۴۵ درصد از کل موارد COVID-19 در دانمارک در اواسط ژانویه را تشکیل می‌دهد، در مقایسه با ۲۰ درصد در دو هفته قبل. اخبار سی بی اس گزارش شده است.

هنوز مشخص نیست که نوع جدید باعث بیماری شدیدتر می شود یا اینکه بهتر می تواند از واکسن فرار کند. تجزیه و تحلیل اولیه توسط دانشمندان دانمارکی هیچ تفاوتی را در بستری شدن در بیمارستان بین دو نسخه از نوع نشان نمی دهد. هنوز باید پاسخ داده شود که این نسخه جدیدتر چقدر عفونی است و واکسن ها تا چه حد بر علیه آن کار می کنند. همچنین مشخص نیست که درمان‌ها در برابر BA.2 چقدر خوب عمل می‌کنند.

دکتر Dr. وسلی لانگ، آسیب شناس در هیوستون متدیست در تگزاس، که سه مورد BA.2 را شناسایی کرده است، گفت. اخبار سی بی اس.

ما نشانه هایی داریم مبنی بر اینکه ممکن است به همان اندازه مسری یا شاید کمی مسری تر از آن باشد [original] لانگ گفت: Omicron از آنجایی که می تواند در برخی زمینه ها با آن رقابت کند، اما ما لزوماً نمی دانیم چرا اینطور است.

برای شروع، BA.2 دارای جهش های زیادی است. حدود ۲۰ مورد از آنها در پروتئین اسپایک هستند و با Omicron اصلی مشترک هستند، اما این نسخه جدید همچنین دارای تغییرات ژنتیکی است که در نوع قبلی دیده نشده است.

مشخص نیست که این جهش ها چقدر مهم هستند، به خصوص در جمعیتی که با Omicron اصلی، Dr. جرمی لوبان، ویروس شناس در دانشکده پزشکی دانشگاه ماساچوست، گفت اخبار سی بی اس.

خوشبختانه، دو نسخه Omicron به اندازه کافی اشتراک دارند که ممکن است عفونت با جهش یافته اصلی “به شما محافظت متقابل در برابر BA.2 بدهد.” دانیل کوریتزکس، متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان زنان و بریگام در بوستون، گفت: اخبار سی بی اس.

با توجه به افزایش BA.2 در برخی کشورها، سازمان بهداشت جهانی می گوید تحقیقات در مورد نوع Omicron “باید در اولویت قرار گیرد.” اخبار سی بی اس گزارش شده است.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع کووید، از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده دیدن کنید.

منبع: CBS

رابرت پرید و رابین فاستر

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/