نزدیک به ۲ میلیون ساعت هوشمند Fitbit Ionic به دلیل خطر سوختگی فراخوان شد


۲ مارس ۲۰۲۲

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده اعلام کرده است که Fitbit 1.7 میلیون ساعت هوشمند Ionic را فراخوان کرده است زیرا باتری های ساعت لیتیوم یونی می توانند بیش از حد گرم شوند و افرادی را که از آن استفاده می کنند بسوزانند.

CPSC در بیانیه‌ای اعلام کرد که حداقل ۱۱۵ گزارش در ایالات متحده مبنی بر داغ شدن بیش از حد ساعت‌های هوشمند و ۵۹ گزارش در سطح بین‌المللی گزارش شده است. ۷۸ گزارش از جراحات سوختگی در ایالات متحده، از جمله دو مورد سوختگی درجه سه و چهار مورد سوختگی درجه دو، و ۴۰ مورد در سطح بین‌المللی گزارش شده است.

تنها دستگاه‌هایی که فراخوان شده‌اند، ساعت‌های هوشمند Fitbit Ionic هستند که در رنگ‌های آبی/نارنجی سوخته، خاکستری زغالی/دودی، خاکستری آبی/خاکستری نقره‌ای و یک نسخه ویژه با نام تجاری مشترک با آدیداس در رنگ‌های آبی جوهری/خاکستری نقره‌ای فروخته می‌شوند. شماره مدل FB503 را می توان در پشت دستگاه در کنار محل اتصال بند مشاهده کرد.

مصرف‌کنندگان باید فوراً استفاده از ساعت‌های هوشمند Ionic فراخوان شده را متوقف کنند و برای دریافت بسته‌بندی پیش‌پرداخت برای بازگرداندن دستگاه، با Fitbit تماس بگیرند. پس از دریافت دستگاه، مبلغ ۲۹۹ دلار به مصرف کنندگان بازپرداخت می شود. Fitbit همچنین به مصرف‌کنندگان شرکت‌کننده یک کد تخفیف با ۴۰ درصد تخفیف در دستگاه‌های منتخب Fitbit ارائه می‌کند.» در بیانیه خبری CPSC آمده است.

فیت بیت ساخت این ساعت ها را در سال ۲۰۲۰ متوقف کرد. حدود ۱ میلیون ساعت در ایالات متحده و حدود ۷۰۰۰۰۰ ساعت در خارج از کشور فروخته شد. به گفته CPSC، این دستگاه ها توسط Best Buy، Kohl’s، Target، در Amazon.com و Fitbit.com از سپتامبر ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۲۱ فروخته شدند.

فیت بیت در وب سایت خود گفت: «این فراخوان داوطلبانه مخصوص دستگاه های Fitbit Ionic است. این بر هیچ ساعت هوشمند یا ردیاب دیگر Fitbit تأثیر نمی گذارد.

اگر Fitbit Ionic دارید، لطفاً استفاده از دستگاه خود را متوقف کنید.”WebMD Health News


منابع

CPSC. «Fitbit ساعت‌های هوشمند Ionic را به دلیل خطر سوختگی فراخوان می‌کند. “یک میلیون فروخته شده در ایالات متحده”

فیت بیت. فراخوان ایمنی داوطلبانه ساعت‌های هوشمند Ionic© ۲۰۲۲ WebMD, LLC. تمامی حقوق محفوظ است.
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/