نرخ چاقی ایالات متحده نشانه هایی از کاهش سطح را نشان می دهد


آخرین اخبار رژیم غذایی و مدیریت وزن

تصویر خبر: نرخ چاقی ایالات متحده نشانه هایی از کاهش سطح را نشان می دهدنوشته مری بروفی مارکوس
خبرنگار HealthDay

سه شنبه، فوریه ۲۵، ۲۰۱۴ (HealthDay News) – بر اساس آخرین نتایج یک مطالعه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، چاقی همچنان در ایالات متحده به چشم می خورد، اما صعود بی امان این ترازو ممکن است کاهش یافته باشد.

محققان CDC که در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ روی بیش از ۹۰۰۰ کودک و کودکان تمرکز کردند و آن‌ها را با پنج تحلیل قبلی چاقی مقایسه کردند، گفتند که یک سوم بزرگسالان و ۱۷ درصد از کودکان و نوجوانان چاق هستند.

سینتیا اوگدن، نویسنده این مطالعه و اپیدمیولوژیست، گفت: «به طور کلی متوجه شدیم که هیچ تغییری در جوانان یا بزرگسالان وجود ندارد.

اما در گروه های سنی خاص، تغییرات وزن آشکار بود. زنان مسن بیشتر چاق هستند، اما به نظر می رسد کودکان بسیار کوچک در حال لاغری هستند.

یک متخصص چاقی دوران کودکی از یافته های کلی راضی بود.

دکتر گفت: “من تمایل دارم که خوشبین باشم. این واقعیت که ما شاهد یک تسطیح هستیم در واقع چیز خوبی است.” سارا لاپ، متخصص اطفال در کلینیک کودکان کلیولند که در زمینه چاقی کودکان تخصص دارد.

چاقی در بزرگسالان به عنوان شاخص توده بدنی (BMI) 30 یا بالاتر تعریف می شود. BMI محاسبه چربی بدن بر اساس قد و وزن است. برای مثال، یک فرد بالغ ۹ اینچی ۵ فوتی که ۲۰۳ پوند وزن دارد، BMI 30 دارد و به عنوان مثال چاق در نظر گرفته می شود.

چاقی در کودکان به عنوان کودکی تعریف می شود که برای کودکان هم سن و جنس BMI در صدک ۹۵ یا بالاتر باشد.

اوگدن گفت که نتایج برای کودکان پیش دبستانی نقطه روشنی در یافته ها است.

اوگدن گفت: “ما در بین کودکان پیش دبستانی، ۲ تا ۵ ساله، کاهش قابل توجهی در چاقی مشاهده کردیم.” وی خاطرنشان کرد: شیوع چاقی در کودکان در این سن از ۱۴ درصد در سال ۲۰۰۳-۲۰۰۴ به حدود ۸ درصد در سال ۲۰۱۱-۲۰۱۲ کاهش یافته است.

لاپه کلینیک کلیولند گفت: “من فکر می کنم این بخش از مطالعه در واقع خوب است. برنامه های مداخله زودهنگام زیادی در Head Start و پیش دبستانی ها و آموزش مستقیم به والدین وجود دارد که ممکن است شروع به ثمربخشی کند.”

لاپه افزود: «امیدوارم همانطور که آنها [the children] بزرگتر شوید، خواهیم دید که اعداد کاهش می یابد.”

نویسندگان این مطالعه که در فوریه منتشر شد. شماره ۲۶ از مجله انجمن پزشکی آمریکا، گزارش می دهد که بسیاری از برنامه ها و تلاش های بهداشتی پیشگیرانه توسط دولت در سال های اخیر برای مبارزه با اپیدمی چاقی در ایالات متحده راه اندازی شده است.

این اقدامات شامل اقدامات جدید برچسب‌گذاری مواد غذایی توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده و همچنین برنامه‌های ایالتی و اجتماعی تحت حمایت CDC و برنامه بانوی اول میشل اوباما Let’s Move است.

با این حال، اعداد کلی کاهش نیافته اند. در واقع، شیوع چاقی در زنان ۶۰ سال و بالاتر از کمتر از ۳۲ درصد در سال‌های ۲۰۰۳-۲۰۰۴ به بیش از ۳۸ درصد در سال‌های ۲۰۱۱-۲۰۱۲ افزایش یافت.

به طور کلی، بیش از دو سوم بزرگسالان دارای اضافه وزن یا چاق هستند و بیش از ۶ درصد به شدت چاق هستند.

دکتر متخصص چاقی گفت: در هشت سال گذشته تأثیر زیادی بر شیوع این بیماری وجود نداشته است، اما حداقل یک کاهش وجود دارد. ویلیام یانسی، دانشیار پزشکی در مرکز پزشکی دانشگاه دوک در دورهام، NC

یانسی می‌گوید: «یک سری عوامل رقابتی وجود دارد که مدیریت وزن را برای افراد سخت می‌کند. ژنتیک دخیل است، مواد شیمیایی موجود در غذاها و محیط ممکن است دخیل باشند. واضح است که محیط غذایی ما را تحریک می کند تا بیشتر و بیشتر غذاهای پر کالری بخوریم و محیط ما نیز ما را تشویق می کند که فعال نباشیم.

او گفت که این عوامل حفظ وزن سالم را “واقعا دشوار” می کند. یانسی گفت: «من آن را به سختی ترغیب مردم به ترک سیگار تشبیه می کنم. او گفت، مانند سیگار کشیدن، ممکن است تغییرات سیاستی بزرگ تری برای کاهش شیوع، مانند مالیات و محدودیت ها لازم باشد، اما این یک موضوع پیچیده است.

یانسی گفت: «مردم باید غذا بخورند، اما مجبور نیستند سیگار بکشند، و بحث‌های زیادی در مورد اینکه یک غذای سالم چیست و چه چیزی نیست، وجود دارد.

اوگدن موافقت کرد که راه حل ساده ای وجود ندارد. وی با بیان اینکه نظارت بر چاقی در ایالات متحده ادامه خواهد داشت، گفت: “چاقی به وضوح یک مشکل چند عاملی است. بسیار پیچیده است.”

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۴ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


چگونه بدون رژیم لاغر شویم: ۲۴ واقعیت سریع
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منابع: سینتیا اوگدن، Ph.D.، رئیس شعبه، بخش NHANES، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده. سارا لاپ، MD، متخصص اطفال و متخصص چاقی کودکان، کلینیک کلینیک کودکان، و مدیر کلینیک کلیولند کودکان BeWell Kids. ویلیام یانسی، MD، دانشیار پزشکی، مرکز پزشکی دانشگاه دوک، دورهام، NC. فوریه ۲۶، ۲۰۱۴، مجله انجمن پزشکی آمریکا


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/