«ندای ایرانیان» دوره پساخرازی – پایگاه خبری اخبار خوب


روز گذشته صادق خرازی یکی از بنیانگذاران حزب ندای ایرانیان با صدور بیانیه ای مبنی بر حضور خود در این تشکل سیاسی استعفا داد. پس از خروج کوچ خرازی از حزب سیاسی کشور، یکی از اعضای شورای مرکزی این حزب شامل مجید فراهانی، شهاب طباطبایی، سجاد سالک، عیسی چمپر، محمد بیرانودی و محمدعلی محسنی بندپی به عنوان سرپرست دبیرکل بود. به گفته سعید نورمحمدی، هفتمین کنگره فراخوان ایرانیان ۱۰ تیرماه سال جاری با شعار «جامعه مدنی مطالبه و پاسخگویی به مدیریت» برگزار می شود که ابتدا اعضای شورای عمومی و سپس دبیر جدید تعیین می شوند. -عمومی. با رای اعضای شورای عمومی انتخاب می شود.

خبرآنلاین در گفت و گو با محمدعلی محسنی بندپی، عضو شورای مرکزی حزب تجدیدنظر ایران و نماینده مجلس یازدهم، دلایل استعفای وی را بررسی کرده است.خرازی و آینده این حزب:

آقای کرازی در نامه استعفای خود به حزب ندای ایرانی گفته است که این کار را به توصیه برخی از سناتورها انجام داده است. به عنوان یکی از اعضای شورای مرکزی حزب، دلیل استعفای او چه بود؟

من با او صحبت نکردم اما از دوستان نزدیکش شنیدم که می گفت به دلیل خستگی جسمی و مشکلات تصمیم به ترک مهمانی گرفته است، البته تحت درمان است. . و با وجود اینکه تصمیم به استعفا گرفتند، گفتند با توجه به تجربیات دوران جوانی از زمان جنگ، به حزب ملحق خواهند شد. .

هنوز مشخص نیست چه چیزی جایگزین خواهد شد؟

هنوز مشخص نیست چه کسی جایگزین آن خواهد شد و انشاءالله در ۳۱ ژوئیه آینده در کنگره برگزار خواهیم کرد و در آنجا در مورد انتخاب شورای حزب بحث خواهیم کرد و دبیر کل جدید را انتخاب خواهیم کرد.

آقای نورمحمدی اعلام کردند که در این کنگره مطالباتی را از مسئولان قوای سه گانه خواهند داشت، این مطالبات به چه صورت خواهد بود؟

خواسته های این حزب اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است و خواستار پاسخگویی به دولت است. سال گذشته بیش از ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ نفر به صورت آنلاین در پنجمین کنگره حزب ندای ایرانیان شرکت کردند، من تا به حال ندیده بودم این همه جوان در کنگره حزب شرکت کنند. در نهایت رهبران عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و بحث‌ها و مناسبات بین‌المللی در جمهوری اسلامی و برجام باید پاسخگوی مطالبات جوانان در امور و مدیریت باشند. باید پاسخ دهد.

بیشتر بخوانید:

با انتخاب احتمالی دبیرکل حزب، کدام یک از موارد زیر شانس بیشتری دارد؟

در مواجهه با آقای دکتر. دکتر خرازی در مراسم مهمانی. فراهانی و آنها بیش از دیگران باتجربه و به سیاست عادت دارند. من هنوز با او صحبت نکرده‌ام و هفته آینده باید جلسه سه یا چهار نفره شورای مرکزی تشکیل شود، بنابراین در فضایی که فعالیت‌های حزب تقریباً ساکت است، در تصمیم‌گیری، حزب ندای ایرانیان می‌تواند انجام دهد. وظایف خود را با بلوغ بیشتر در زمینه های مختلف آغاز کند. در نهایت، به نظر من، دکتر. فراهانی.

حزب استیناف ایرانی کدام طرف است؟ اصلاح طلب، اصولگرا یا متوسط…

حزب استیناف ایرانیان مستقل است و فعالان آن ضمن پذیرش مبانی انقلاب اسلامی بر لزوم اصلاح در مسیر توسعه تاکید دارند.

بالاخره او باید به یکی از احزاب سیاسی گرایش داشته باشد.

ما دو گروه رادیکال در دو جبهه اصلاح طلب و اصولگرا داشتیم، حزب ندای ایرانیان حزبی است که با پذیرش نظام اصولگرایی معتقد به اصلاح در توسعه کشور است.

هدف این حزب از انتخابات پارلمانی سال آینده چیست؟

فراخوان حزب ایرانیان مطمئناً جدی‌تر و فعال‌تر در عرصه انتخابات ظاهر می‌شود و کاندیداهای خود را در سراسر کشور به طور جدی مد نظر قرار می‌دهد.

.