نجات ۶۰ نفر از آتش سوزی خانه در پایتختبه گزارش همشهری آنلاین، جلال ملکی در تشریح جزئیات آتش سوزی یک ساختمان مسکونی در ولیعصر(عج) گفت: ساعت ۱۴ روز جمعه حادثه آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در ولیعصر(عج) بافان رخ داد. خیابان طبق سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران خاطرنشان کرد: چهار ایستگاه آتش نشانی با دو نردبان، یک دستگاه نردبان و یک دستگاه خودرو با دستگاه تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: سازمان شهرداری و مرکز بحران منطقه نیز در محل حادثه حضور داشتند.

ملکی خاطرنشان کرد: این آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی پنج طبقه در دو بلوک به تعداد ۷۰ واحد که توسط راهرو به هم متصل می شوند، رخ داد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: حدود ۱۲ خودرو و چند دستگاه موتورسیکلت در دو پارکینگ حضور داشتند که ۴ خودرو به طور کامل در آتش سوختند و گرمای زیادی در محل وجود داشت، تصادف و دود زیاد بود. طبقات بالا را پوشانده و بسیاری از ساکنان در قفل بودند.

وی گفت: آتش نشانان عملیات امداد و نجات را با استفاده از نردبان هیدرولیک و تشک های امدادی پهن کردند و با کمک آتش نشانان بیش از ۶۰ نفر از ساکنان این خانه به سلامت نجات یافتند.

ملکی اذعان داشت: خوشبختانه در این حادثه هیچ مصدوم و یا تلفات جانی نداشت و آتش نشانان توانستند خیلی سریع خود را به محل آتش برسانند و آتش را مهار و از سرایت آتش به سایر نقاط جلوگیری کنند.