نتایج مهم مذاکرات در وین پس از دیدار مورا با نمایندگان ایران و آمریکابه گزارش همشهری آنلاین، انریکه مورا درباره آخرین وضعیت مذاکرات گفت: مذاکرات در چهار روز گذشته پیشرفت داشته است.

این مقام اروپایی درباره اختلافات باقی مانده برای رسیدن به توافق نهایی گفت: نمی توانم وارد جزئیات شوم.

مورا بیان کرد: در مقاله ارسالی آقای دکتر به برخی از مسائل فنی پرداختیم. بورل.

وی درباره پیشرفت مذاکرات گفت: در حال پیشرفت هستیم، امیدوارم مذاکرات به زودی تکمیل شود.

مورا در پاسخ به این سوال که آیا آمریکایی ها آمادگی لغو تحریم ها را دارند، گفت: لغو تحریم ها شرط توافق است و ایرانی ها به تعهدات هسته ای خود عمل کنند. این قراردادی است که ما در حال مذاکره هستیم.

مورا در پاسخ به این سوال که آیا همچنان خوشبین است، گفت: بله، حتما.

اظهارات مورا در حالی بیان شد که میخائیل اولیانوف، مذاکره کننده ارشد روسیه نیز پس از دیدار با نمایندگان اتحادیه اروپا در وین اعلام کرد که مذاکرات برای لغو تحریم ها در حال پیشرفت است.

دور جدید مذاکرات برای لغو تحریم ها، پس از وقفه ای نزدیک به پنج ماه، پنجشنبه گذشته در پایتخت اتریش آغاز شد. دقایقی پیش علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد ایران برای گفت و گو با انریکه مورا وارد هتل کوبورگ شد.

مذاکرات به مرحله مهمی رسیده است که به خط پایان رسیده و توافق نهایی در انتظار تصمیم سیاسی غرب به ویژه آمریکا به عنوان طرف ناقض توافق سال ۹۴ است.

هیئت جمهوری اسلامی ایران بر لزوم اجماع تاکید می کند، اعتبار لغو تحریم ها تضمین شده است و این موضوع نباید به عنوان فشاری برای اعمال فشار بر ایران در آینده باقی بماند.