نتانیاهو در آستانه بازگشت به پست نخست وزیری استنتانیاهو، نخست وزیر دیرینه اسرائیل، به اتهام فساد محاکمه می شود که او آن را رد می کند. از ۱۲۰ کرسی مجلس ۶۱ تا ۶۲ کرسی دارد که اکثریت شکننده ای است.

نتانیاهو از نتایج به دست آمده ابراز خرسندی کرد، اما افزود که نتایج بر اساس نظرسنجی رای دهندگان نباید با شمارش واقعی آرا یکسان در نظر گرفته شود.

نتایج نهایی انتخابات برای چند روز انتظار نمی رود و تنش بین دو طرف بلافاصله با هشدارهای حزب لیکود به رهبری نتانیاهو در مورد تلاش برای جعل نتایج به وجود آمد. این پنجمین انتخابات در کمتر از چهار سال گذشته بود، وضعیتی که خشم بسیاری از رای دهندگان را برانگیخت، اما بیشترین میزان مشارکت از سال ۱۹۹۹ گزارش شد.

این مبارزات انتخاباتی شاهد ظهور ایتامار بن گوئر از یک شهرک یهودی در کرانه باختری اشغالی و لیست نامزدهای حزب ناسیونالیست رادیکال موسوم به “صهیونیسم مذهبی” بود که از حاشیه های سیاسی به سومین حزب بزرگ در جهان تبدیل شد. کشور. مجلس

دوره ۱۲ ساله بی سابقه نتانیاهو در ژوئن ۲۰۲۱ به پایان می رسد، زمانی که یایر لاپید و نفتالی بنت، بنیانگذاران حزب عربی، می توانند برای اولین بار برنده شوند.

نگرانی در مورد آرامش خیابانی و تورم دغدغه اصلی این مبارزات انتخاباتی بوده است که منجر به خروج احزاب لیبرال و عربی از ائتلاف شده است.این درست است.