نامه وزیر امور خارجه به دبیرکل سازمان ملل متحد و وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی جزئیات نامه امیر عبداللهیانبه گزارش همشهری آنلاین، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی حملات وحشیانه و خشونت آمیز رژیم آپارتاید صهیونیستی علیه مردم غزه که منجر به تجاوز به مردم غزه شد، نامه ای به وزارت امور خارجه ارسال کرد. شهادت چندین غیرنظامی از جمله کودکان بیگناه فلسطینی.دولت اسلامی، دبیرکل سازمان ملل متحد، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، رئیس جنبش غیرمتعهدها و دبیرکل اتحادیه آفریقا اطلاع رسانی کردند. نگرانی عمیق جمهوری اسلامی ایران از وقایع جاری در نوار غزه.

وزیر امور خارجه کشورمان در برخی نامه‌های ارسالی ضمن محکومیت جنایات و خشونت‌های رژیم صهیونیستی که در سایه سکوت و انفعال سازمان‌های بین‌المللی بین‌المللی رخ داد، به طور کامل به پیامدهای تشدید جنگ اشاره کرده است. بحران غزه و سرزمین های فلسطینی به رژیم آپارتاید، ستمگر و مهاجم صهیونیست تلقی می شود.

امیر عبداللهیان مقابله با اشغالگری و دفاع از میهن خود را حق طبیعی ملت فلسطین دانست و با محکوم کردن این موضوع بر ضرورت اقدام سریع و قاطع جامعه جهانی و سازمان ملل به ویژه شورای دفاع این سازمان تاکید کرد. رژیم صهیونیستی و توقف جنایات و خشونت های این رژیم.