ناسا: دمای هوای ایران به رکورد رسید/ گرم شدن خوزستان – خبر خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب، خبرگزاری آنا به نقل از گروه های اجتماعی، در حالی که بسیاری از مناطق جهان با موج جدیدی از اندازه گیری ها مواجه شده اند، طبق نقشه های ناسا، برخی از شهرهای ایران در چند ماه و چند روز اخیر گرمای زیادی داشته اند. . .

هواشناسی استان خوزستان نیز پیش‌بینی کرد که دمای هوای امروز سه‌شنبه آینده در اکثر نقاط استان به بیش از ۴۹ درجه برسد. یک ایستگاه هواشناسی موثق پیش بینی کرد دمای هوا در برخی شهرهای استان بار دیگر از ۵۰ درجه سانتیگراد فراتر رود.

محمد سبززاری مدیرکل هواشناسی خوزستان روز گذشته هشدار داد که فشار هوای گرم با رطوبت همراه خواهد بود و در نواحی جنوبی و مرکزی استان شاهد افزایش گهگاهی رطوبت و افزایش دما خواهیم بود.

این مسئول امیدیه را با دمای ۵۰.۳ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان عنوان کرد. اما ناسا با انتشار نقشه زمین در ۱۳ جولای (۲۲) اعلام کرد که اهواز با دمای ۴۶ و ۵ درجه سانتیگراد یکی از گرمترین شهرهای جهان در آن روز بوده است.

به گفته ناسا، دمای هوا در ماه ژوئیه در ایران زمانی که در ماه گذشته به ۵۲ درجه رسید، همچنان بالا بود.

از سوی دیگر، اوایل هفته گذشته دمای هوا در عراق، ایران و کویت افزایش یافت. از دوشنبه گذشته، مناطقی در عراق، ایران و کویت دمای بالای ۵۰ درجه را تجربه کردند. دوشنبه گذشته دمای هوای آبان ایران به ۵۲.۲ درجه رسید.

این شهر در جنوب ایران در آخرین ماه بهار چنان گرمایی را تجربه کرد که دما در خرداد ۷۰ سال در این شهر کاهش یافت.

در گزارش اخیر، ناسا اعلام کرد که در ژوئن و ژوئیه ۲۰۲۲، امواج گرما به اروپا، شمال آفریقا، خاورمیانه و آسیا رسید و دما در برخی نقاط با خواندن رکوردهای قبلی به بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد رسید. .

انتهای پیام/۴۱۲۹/