میوه مناسب برای رژیم غذایی خود را انتخاب کنید – خبر خوب


اگر رژیم کم کربوهیدرات می خورید، هدف شما این است که کمتر از ۴۵ درصد کالری روزانه خود را از کربوهیدرات ها دریافت کنید. میوه ها به طور کلی سالم هستند و حاوی بسیاری از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و موادی هستند که از بدن شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند. این مواد با پیشگیری از بیماری های مزمن مانند دیابت، سرطان و بیماری های قلبی مرتبط هستند.

دستورالعمل های غذایی برای آمریکایی ها از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ توصیه می کند که بزرگسالان ۲ وعده میوه در روز بخورند.

جنیفر بومن، متخصص تغذیه در کلرادو می‌گوید: «به طور کلی، خوردن انواع میوه‌ها ایده خوبی است. یک مزیت اضافی از گنجاندن انواع میوه ها به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل، محتوای آنتی اکسیدانی آنها است که به پیشگیری از بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی و سلامت مغز کمک می کند.

با این حال، اگر به دلیل رژیم کم کربوهیدرات از خوردن کربوهیدرات ها احتیاط می کنید، باید گزینه های خاصی را محدود کنید یا از آن اجتناب کنید. آب میوه ها و بیشتر میوه های خشک که قند بالایی دارند برای رژیم غذایی شما مناسب نیستند. موز و زغال اخته سرشار از کربوهیدرات هستند. بنابراین باید در خوردن سهم خود از این میوه ها احتیاط کنید.

در اینجا چند میوه بدون کربوهیدرات آورده شده است:

سیب

خوردن سیب به عنوان بخشی از یک دسر یا یک مکمل غذایی یک راه آسان برای سیر ماندن برای مدت طولانی است. اگر رژیم غذایی کم کربوهیدرات داشته باشید سیب عالی است. سیب سرشار از فیبر است و حاوی ویتامین هایی مانند ویتامین C و پتاسیم است.

زردآلو

زردآلو تازه متوسط ​​فقط حاوی چهار کربوهیدرات است و حاوی ویتامین A، ویتامین C و آنتی اکسیدان است.

آووکادو

آووکادو بدون کربوهیدرات و سرشار از چربی است. آووکادو در درجه اول یک چربی غیر اشباع است که برای سلامت قلب مفید است و مانند سایر میوه ها بدون کلسترول است. یک فنجان آووکادو معمولی حاوی ۱۲ گرم کربوهیدرات و ۹ گرم فیبر است.

توتها

انواع توت ها برای رژیم های کم کربوهیدرات مناسب هستند، از جمله انواع توت ها، زغال اخته و توت فرنگی.

توت ها سرشار از فیبر، پتاسیم و ویتامین C هستند، اما کالری کمی دارند و کربوهیدرات کمی دارند.

طالبی

این میوه تابستانی خوشمزه حاوی آب فراوان است و منبع عالی فیبر و حاوی ویتامین های A و C است همچنین منبع عالی پتاسیم است که به بهبودی پس از ورزش کمک می کند.

نارگیل

از آنجایی که نارگیل سرشار از چربی های اشباع شده است، بهتر است این میوه را در حد اعتدال مصرف کنید. مراقب محصولات نارگیل خشک باشید زیرا بسیاری از آنها حاوی قند اضافه هستند.

انجیر

انجیر کربوهیدرات کمی دارد. ۳.۵ اونس انجیر حاوی حدود ۱۵ کربوهیدرات است.

انگور

انگور نه تنها کربوهیدرات کمی دارد بلکه حاوی آنتی اکسیدان نیز می باشد. تحقیقات نشان می دهد که با محافظت از سلول های سالم در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد، از بیماری های مزمن جلوگیری می کند. یک انگور فقط ۱۶ گرم کربوهیدرات و ۶۲ کالری دارد.

paiso

هلو منبعی از فیبر غیرقابل هضم و غیرقابل هضم است که به کنترل سطح قند خون کمک می کند. همچنین اگر این میوه را برای مدت طولانی تری بخورید احساس سیری بیشتری خواهید داشت و ممکن است به کاهش وزن کمک کند. هلو تازه حاوی حدود ۱۴ گرم کربوهیدرات است. هلو حاوی ویتامین A، C و آنتی اکسیدان است.

سیب زمینیها

آلو متوسط ​​تازه حاوی تنها ۷.۵ گرم کربوهیدرات است و منبع آنتی اکسیدان ها و ویتامین های A و C است.

اسیر

هندوانه شیرین و رسیده کربوهیدرات کمی دارد. یک فنجان هندوانه حاوی حدود ۱۱ گرم کربوهیدرات است. هندوانه سرشار از آب و کم کالری است. این میوه همچنین دارای آنتی اکسیدان و پتاسیم است که آن را به یک غذای خوب بعد از ورزش تبدیل می کند.