موارد آبله میمون در ایالات متحده همچنان در حال افزایش است تقاضا برای این واکسن افزایش یافته استبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از آسوشیتدپرس، برخی از مقامات بهداشتی در آمریکا اظهار نظر کرده اند که در صورت شیوع گسترده میمون ها، این بیماری در ایالات متحده به عنوان یک بیماری مقاربتی طبقه بندی می شود.

دکتر گفت: «تنها کاری که اکنون می‌خواهیم انجام دهیم، جلوگیری از وقوع آن است. ریچل ولنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا.

آبله میمون در مناطقی از آفریقا که افراد از طریق نیش جوندگان و سایر حیوانات کوچک به این ویروس آلوده می شوند، نادر است. ویروس این بیماری معمولاً به راحتی به انسان منتقل نمی شود.

موارد این بیماری عمدتاً در مردان همجنس‌گرا رخ داده است

اما در سال جاری تاکنون بیش از ۱۲۰۰۰ مورد ابتلا به آبله میمون از کشورهایی گزارش شده است که طبق تاریخ هنوز شیوع این بیماری مشاهده نشده است. ویروس آبله میمون در مردانی که در جلسات اروپایی با مردان رابطه جنسی داشته اند ظاهر شده است، اگرچه مقامات بهداشتی اصرار دارند که برخی افراد به این ویروس آلوده شده اند.

از بعدازظهر جمعه، تعداد موارد آبله میمون در ایالات متحده به حدود ۱۵۰۰ نفر رسیده است و هر روز صدها مورد اضافه می شود. مقامات بهداشتی گفتند که اطلاعاتی در مورد نیمی از این بیماران دارند و تقریباً همه آنها مرد هستند و بیشتر آنها رابطه جنسی داشته اند.

کارشناسان معتقدند تعداد واقعی موارد بسیار بیشتر از موارد ثبت شده است.

سه هفته طول می کشد تا علائم ظاهر شوند

ولنسکی گفت که او انتظار دارد که میزان ابتلا حداقل تا ماه اوت افزایش یابد، تا حدی به این دلیل که تشخیص و تشخیص افراد مبتلا به یک بیماری سه هفته طول می کشد.

ویروس آبله میمون عمدتا از طریق تماس پوستی منتقل می شود، اما می تواند از طریق تماس با پتوهایی که توسط بیماران استفاده می شود به دیگران منتقل شود.

افراد مبتلا به آبله میمون ممکن است علائم تب، بدن درد، لرز و خستگی را تجربه کنند. بسیاری از بیماران با شیوع اخیر نیز ضایعات پوستی تاول مانند در بسیاری از نواحی بدن داشته اند.

تاکنون هیچ کس در خارج از آفریقا بر اثر آبله میمون نمرده است و این بیماری در اکثر مردان نسبتاً خفیف است. با این حال، متخصصان می گویند که در برخی افراد، زخم های پوستی بسیار دردناک است و می تواند باعث تورم و چسبندگی شود.

تقاضای واکسن در حال افزایش است

هنگامی که شیوع آبله میمون برای اولین بار در ایالات متحده در ماه می شناسایی شد، تنها ۲۰۰۰ دوز از واکسن جدید آبله میمون وجود داشت که در دو دوز تزریق می شود.

پیشنهاد فعلی در ایالات متحده ارائه واکسن به کسانی است که می دانند یا مشکوک هستند که در دو هفته گذشته به ویروس آبله میمون مبتلا شده اند و از ظرفیت خود برای درخواست واکسن در ایالات متحده فراتر رفته اند. در برخی شهرها دولت ایالات متحده تاکنون ۱۵۶۰۰۰ دوز از این واکسن را توزیع کرده است. و انتظار می رود که ۱۳۱۰۰۰ دوز دیگر از واکسن را در روز دوشنبه توزیع کند.

به گفته والنسکی، این واکسن که توسط شرکت داروسازی دانمارکی-آمریکایی باواریا نوردیک تولید می‌شود و با نام تجاری Jynneos به فروش می‌رسد، به گفته والنسکی، در واکنش به شیوع بیماری اخیرا استفاده نشده است و سازمان بهداشت آمریکایی‌ها آن را تخمین زده است. موفقیت.سپس بعدی