منصوری: انجمن مستضعفان ورامین تقدیم مستمندان – خبر خوش


محسن منصوری استاندار تهران در پایان جلسه ساخت مسکن مستضعفان (پروژه سه هزار ورامین) در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس قانون ملی جهش مسکن یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد کاربری است. و سرمایه گذاری بخش خصوصی، دولت و نهادهایی که می توانند به بخش مسکن دسترسی جدی داشته باشند. از این رو، در میان نهادهایی که تاکنون بنیاد ظلم ستیزی در بخش مسکن اقدامات موثری انجام داده و پروژه هایی را در استان ها و کشورها اجرا کرده است.

وی افزود: بنیاد مستضعفان طرحی را با راهکارهای ساخت مسکن برای اقشار مستضعف و مستضعف در دستور کار خود قرار داده است. در استان تهران اراضی احتمالاً در شهرستان ورامین و نزدیک شهر ورامین که در محدوده منطقه و بخشی از آن در ورامین است به عنوان یکی از بنیاد مستضعفان شناخته می شود.

منصوری ادامه داد: در بازدیدی که با رئیس بنیاد مستضعفان داشتیم، کلیات موضوع به تصویب رسید و پس از آن کار کارشناسی در این زمین انجام شد و تفاهم نامه در کمون ورامین منعقد شد. به این ترتیب روند قانونی اخذ مجوز از کمیسیون ماده ۵ و کارگروه توسعه و توسعه منطقه و ساخت بیش از ۳۰۰۰ خانه به زودی به پایان می رسد که نیمی از آن متعلق به بنیاد مستضعفان و یک گروه حدود ۱۵۰۰ نفری است. برای دولت است و به زودی تغییر خواهد کرد.

استاندار تهران تاکید کرد: در اجرای این طرح خدمات خوبی در زمینه فضای سبز به ازای هر نفر، بهداشت و درمان، مذهبی و تحصیلی به ازای هر نفر در سایت این امر به طور کامل توسعه یافته است که با ساخت و ساز انجام خواهد شد. مسکن

منصوری در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان اسکان نیازمندان در شهرهای دیگر استان تهران گفت: قرار بر این است که این مشکل ادامه پیدا کند؛ ارتباط با بنیاد مستضعفان یا سایر نهادهای دولتی و خصوصی که مایل به سرمایه گذاری در مسکن هستند. همچنین بررسی هایی از سوی شهرداری های استان انجام شده است تا زمینه های احتمالی پروژه شناسایی شود و با اطلاع مسئولان، توافق نامه ای برای ادامه این مسیر با قدرت و سرعت امضا شود. بنیاد مستضعفان مناطق دیگری را در آنجا شناسایی کرده است، در شهرهای دیگر که در برنامه ساخت و ساز ساختمان هستند، البته این پروژه ها باید با استفاده از مشاوران ماهر و تهیه طرح تفصیلی و اخذ تاییدیه های لازم اجرا شود. .

انتهای پیام/۴۱۲۹/