معرفی مسیر طلایی گردشگری در مناطق ۲۲ گانه با حضور شهردار تهرانبه گزارش همشهری آنلاین، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه در تشریح این مسیر گردشگری گفت: مجموعه های مختلفی در سطح شهر تهران به ویژه در این منطقه غرب تهران معروف به مرکز گردشگری تهران وجود دارد که شهروندان باید اطلاع رسانی شود.

وی افزود: بسیاری از این اقامتگاه ها مناطق تفریحی هستند که خانواده ها می توانند با کمترین هزینه یک روز مفرح را در آن سپری کنند. مدیریت شهری در منطقه سعی کرده است تخفیف هایی را در نظر بگیرد – قیمت ویژه برخی از مراکز تفریحی که توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است و سایر نهادها ترویج گردشگری شهری برای شهروندان

محمدی ادامه داد: ۱۷ مکان در این مسیر طلایی گردشگری گنجانده شده است و شهروندان می توانند روز خوشی را با بازدید از هر یک از این دنیاها سپری کنند.

شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: پارک جنگلی حراب دره یکی از قدیمی ترین پارک های ملی غرب پایتخت به شمار می رود که محیطی مناسب برای بهره مندی خانواده ها از ساخت، میزبانی فضای سبز و فضای مراقبت شخصی است. همچنین در دیداری که با وزیر ورزش داشتیم، آزادی به عنوان بزرگترین و مجهزترین مرکز ورزشی کشور برای تفریح ​​و گردشگری شهروندان مورد استفاده قرار گرفت و در این زمینه از وزیر ورزش و جوانان خواستار شد. باز کردن درهای میدان آزادی به عنوان سرگرمی برای شهروندان در جهان هایی مانند دریاچه ها و مسیرهای پیاده روی.

وی ادامه داد: پارک جوانمردان از دیگر تفرجگاه های منطقه ۲۲ است که روزانه هزاران نفر از شهروندان تهرانی برای تفریح ​​و سرگرمی از آن بازدید می کنند و یک مقصد گردشگری محسوب می شود، زمین بسیار مناسبی برای شهروندان است به همین دلیل فکر می کنیم. که ضلع شمالی پارک جوانمردان را بعد از پل بزرگراه شهید همت تا رودخانه کن توسعه خواهیم داد و در فاز اول این پروژه ۹۰ درصد پیشرفت داشته ایم.

محمدی خاطرنشان کرد: مجموعه ورزشگاه آزادی، پارک حراب دیر، پارک جوانمردان، پارک لتمن کن، پارک کاسکاد، تپه نورالشهدا، کتابخانه جندی شاپور، دریاچه شهدای خلیج فارس، پارک سمنه، پارک جنگلی چیتگر، پارک آبی آپارک، باغ گیاه شناسی پارک، روستای وردیج، روستای واریش، روستای کشار باین، روستای کشار بالا و روستای سنگان ۱۷ مسیر طلایی گردشگری منطقه ۲۲ هستند.

این تور یک نقشه راه است که به شهروندان امکان می دهد با قیمت های بسیار پایین به این مکان ها نزدیک شوند و از جاذبه های گردشگری شهری، کوهستانی و روستایی بهره ببرند.