معجزه خوردن یک بادام در روز


اگر به دنبال کاهش کالری دریافتی روزانه خود هستید، تحقیقات جدید نشان می دهد که تنها چیزی که نیاز دارید یک مشت بادام است. دانشمندان دانشگاه استرالیای جنوبی گزارش دادند که خوردن تنها ۳۰ تا ۵۰ گرم بادام می تواند به کاهش کالری دریافتی کمک کند.

توجه داشته باشید که وزن یک بادام حدود ۲۸ گرم است. این بدان معناست که برای کنترل اشتهای خود به کمتر از دو مورد در روز نیاز دارید.

اعضای این تیم تحقیقاتی دریافتند افرادی که به جای غذاهای کربوهیدراتی بادام می خورند انرژی دریافتی خود را در وعده غذایی بعدی ۳۰۰ کالری کاهش دادند. توجه داشته باشید که این ۳۰۰ کالری اضافی معمولاً از غذاهای ناسالم می آید.

به گفته دکتر شرایا کارتر، یکی از محققان ارشد این تیم مطالعه، میزان اضافه وزن و چاقی یک مشکل عمده بهداشت عمومی است و تغییر اعتیاد از طریق پاسخ هورمونی بهتر ممکن است کلید بهبود مدیریت وزن باشد. تحقیقات ما به بررسی هورمون‌هایی پرداخت که اشتها را کنترل می‌کنند و اینکه چگونه گردو و به‌ویژه بادام می‌توانند به تنظیم اشتها کمک کنند.

ما دریافتیم افرادی که بادام می خورند تغییراتی در هورمون های تنظیم کننده اشتها دارند که ممکن است به کاهش مصرف غذا کمک کند.

چاقی یک مشکل گسترده در سراسر جهان است و امروزه یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفر در هر گوشه از جهان با چاقی دست و پنجه نرم می کنند. به همین دلیل، گنجاندن مواد غذایی سالم که منجر به پیشگیری از چاقی می شود بسیار مهم است.

تحقیقات جدید نشان داده است: ۴۷ درصد از افرادی که بادام می‌خوردند، حساسیت به انسولین را بهبود می‌بخشند و خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی را با این رژیم کاهش می‌دهند.

دکتر در ادامه توضیحاتش. کارتر: بادام سرشار از پروتئین، فیبر و اسیدهای چرب غیراشباع است که ممکن است به خواص سیر کنندگی آن کمک کند و توضیح دهد که چرا کالری کمتری مصرف می کند.

به طور کلی، نتایج این مطالعه قویاً نشان می دهد که خوردن بادام ممکن است تفاوت کوچکی در انرژی دریافتی افراد ایجاد کند. دکتر. کارتر معتقد است که این شیوه غذا خوردن می تواند اثرات طولانی مدتی بر سلامتی داشته باشد.

منبع: سیناپرس