مطالعه کمبود عمل جراحی در فقیرترین کشورهای جهان را نشان می دهد


آخرین اخبار پیشگیری و سلامتی

تصویر خبر: مطالعه کمبود عمل جراحی در فقیرترین کشورهای جهان را نشان می دهد

سه‌شنبه، ۱ مارس ۲۰۱۶ (HelthDay News) – یک مطالعه جدید گزارش می‌دهد که تعداد جراحی‌ها در سراسر جهان طی دهه گذشته افزایش یافته است، اما تنها حدود یک سوم آن در کشورهای فقیر انجام می‌شود.

دکتر دکتر نویسنده این مطالعه گفت: واضح است که تفاوت های زیادی در ارائه جراحی در سراسر جهان وجود دارد و این موارد نشان دهنده نیاز برآورده نشده به مراقبت های جراحی و بیهوشی در بسیاری از کشورها است. توماس ویزر او استادیار جراحی مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد در پالو آلتو، کالیفرنیا است.

بر اساس مطالعه منتشر شده در فوریه، در سطح جهانی، تعداد عملیات‌ها بین سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۲ ۳۸ درصد افزایش یافت – به نزدیک به ۳۱۳ میلیون عمل در سال ۲۰۱۲ رسید. ۲۹ در بولتن سازمان جهانی بهداشت.

اما در سال ۲۰۱۲، تنها ۳۰ درصد از جراحی ها در ۱۰۴ کشور با هزینه های مراقبت های بهداشتی کمتر از ۴۰۰ دلار برای هر نفر در سال (دلار آمریکا) انجام شد. بر اساس یادداشت‌های پیش‌زمینه در یک نشریه خبری، این کشورها ۵ میلیارد نفر یا ۷۱ درصد جمعیت جهان دارند.

ویزر در این خبر گفت: مراقبت های جراحی می تواند نجات دهنده باشد و همچنین به جلوگیری از ناتوانی طولانی مدت به دلیل صدمات، عفونت ها، سرطان ها و شرایط مادر کمک می کند.

ویزر گفت: «علاوه بر تفاوت‌های دسترسی، ایمنی مراقبت‌های جراحی با توجه به حجم عظیم و رو به رشد اعمالی که سالانه در سراسر جهان انجام می‌شود، بسیار نگران‌کننده است.

دکتر گفت: این مطالعه همچنین سؤالاتی را در مورد اینکه آیا کشورها ضروری ترین عملیات را ارائه می دهند ایجاد می کند. والتر جانسون، هماهنگ کننده برنامه مراقبت های اضطراری و ضروری جراحی سازمان جهانی بهداشت.

به عنوان مثال، سزارین حدود ۳۰ درصد از کل جراحی ها را در کشورهای فقیر و کمتر از ۳ درصد از جراحی ها را در ۴۴ کشور ثروتمند تشکیل می دهد.

جانسون گفت: «یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد که در حالی که کشورها ممکن است سرانه سزارین بیشتری نسبت به یک دهه پیش ارائه دهند، سایر مراقبت‌های جراحی اورژانسی و نجات جان به سادگی برای اکثر افراد نیازمند در کشورهای کم‌درآمد و متوسط ​​در دسترس نیست.» .

— رابرت پرت

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۶ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


چند درصد از بدن انسان آب است؟
پاسخ را ببینید

منابع

منبع: بولتن سازمان جهانی بهداشت، انتشار خبر، فوریه ۲۹, ۲۰۱۶


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/