مطالعه نشان می دهد که فاضلاب فرکینگ مملو از مواد شیمیایی سمی است


آخرین اخبار پیشگیری و سلامتی

تصویر خبری: فاضلاب فرکینگ مملو از مواد شیمیایی سمی، نشان می دهد

جمعه، فوریه ۱۸، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

فرکینگ قبلاً خشم دوستداران محیط زیست را به خاطر تأثیرات خود بر روی کره زمین برانگیخته است، اما تحقیقات جدید یک پرچم قرمز دیگر را به وجود آورده است: فاضلاب تولید شده توسط فرآیند پیچیده حفاری نفت و گاز مملو از آلاینده های سمی و سرطان زا است که هم مردم و هم حیات وحش را تهدید می کند. .

در فرکینگ از آبی که حاوی تعدادی مواد افزودنی است در فرآیند حفاری استفاده می شود. این آب تزریقی با آب های زیرزمینی مخلوط می شود و به عنوان یک محصول جانبی ضایعاتی که هم حاوی مواد افزودنی و هم آلاینده های محل حفاری است، دوباره ظاهر می شود.

در این مطالعه، محققان نمونه‌های فاضلاب فرکینگ تصفیه نشده از حوضه پرمین و سازند ایگل فورد، هر دو در تگزاس را تجزیه و تحلیل کردند و ۲۶۶ ترکیب آلی محلول مختلف را یافتند.

آنها عبارتند از: آفت کشی به نام آترازین. ۱،۴-دیوکسان، یک ترکیب آلی که برای چشم ها و مجاری تنفسی تحریک کننده است. پیریدین، یک ماده شیمیایی که ممکن است به کبد آسیب برساند. و هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای (PAHs)، که با سرطان های پوست، ریه، مثانه، کبد و معده مرتبط هستند.

بر اساس این مطالعه، ۲۹ عنصر از جمله عناصر خاکی کمیاب، سلنیوم و فلزات خطرناکی مانند کروم، کادمیوم، سرب و اورانیوم در آب نیز شناسایی شد.

این یافته‌ها زمانی منتشر شد که تنظیم‌کننده‌ها روی دستورالعمل‌های پیشنهادی برای تصفیه و دفع ایمن فاضلاب کار می‌کنند.

«کشف این مواد شیمیایی در [fracking wastewater] امانولا گیونفریدو، نویسنده این مطالعه، استادیار شیمی تحلیلی در دانشکده شیمی سبز و مهندسی، گفت: نشان می‌دهد که نظارت و تلاش‌های اصلاحی بیشتری مورد نیاز است، زیرا بسیاری از آنها برای سلامت انسان خطرناک هستند. دانشگاه تولدو در اوهایو

گیونفریدو در بیانیه خبری دانشگاه افزود: «مشخصات جامع ما بینشی را در مورد فرآیندهایی که در طول شکستگی هیدرولیکی و ماهیت شکل‌گیری زمین‌شناسی هر محل چاه رخ می‌دهند، می‌افزاید.

محققان فاضلاب فرکینگ را با استفاده از فناوری جدیدی که توسعه داده‌اند، تجزیه و تحلیل کردند و گفتند که این فناوری برای استفاده مجدد یا دفع مناسب فاضلاب فرکینگ توسط تولیدکنندگان نفت و گاز ضروری است.

این مطالعه اخیرا در مجله Environmental Science and Technology منتشر شده است.

اطلاعات بیشتر

در مؤسسه ملی علوم بهداشت محیطی ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد فرکینگ و سلامت وجود دارد.

منبع: دانشگاه تولدو، انتشار خبری، فوریه. ۱۷، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


۱۴ علت شایع خستگی
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/