مطالعه نشان می دهد که باکتری ها ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کنند


تصویر خبر: تحقیقات نشان می دهد که باکتری ها ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کنند

شنبه، ژانویه. ۳۱، ۲۰۱۵ (HealthDay News) – یک مطالعه کوچک و اولیه نشان می دهد که باکتری ها ممکن است راه جدیدی برای درمان سرطان ارائه دهند.

محققان یک سویه ضعیف شده را تزریق کردند کلستریدیوم نوویاسپورهای باکتری NT به تومورها در شش بیمار. محققان گزارش دادند که باکتری ها در تومورها رشد کردند و سلول های سرطانی را از بین بردند.

C. novii-NT که در خاک زندگی می کند، یکی از بستگان نزدیک باکتری عامل بوتولیسم است. قبل از تزریق C. noviiNT در بیماران، محققان با حذف سم خطرناک آن، آن را ضعیف کردند.

بر اساس این مطالعه که روز شنبه در سمپوزیوم سالانه انکولوژی مداخله ای بالینی در هالیوود، فلوریدا ارائه می شود، پنج نفر از شش بیمار هنوز زنده هستند، در حالی که یکی از آنها چندین ماه پس از تزریق باکتری به دلایل نامرتبط جان باخت.

تحقیقات ارائه شده در جلسات پزشکی باید به عنوان مقدماتی در نظر گرفته شود تا زمانی که در یک مجله معتبر منتشر شود.

دکتر دکتر، سرپرست تیم تحقیق، می‌گوید: «وقتی تومورها به اندازه معینی می‌رسند، بخش‌هایی از آن‌ها اکسیژن دریافت نمی‌کنند، که باعث می‌شود در برابر درمان‌های مرسوم مانند پرتودرمانی و شیمی‌درمانی مقاوم شوند. راوی مورتی، استاد رادیولوژی مداخله ای در مرکز سرطان MD اندرسون در هیوستون، در یک خبر سمپوزیوم گفت.

C. noviiمورتی توضیح داد: NT در این شرایط رشد می‌کند، در نواحی کم اکسیژن نفوذ می‌کند و تومورها را از داخل تخریب می‌کند و در عین حال بافت طبیعی را حفظ می‌کند.

C. novii-NT همچنین باعث پاسخ ایمنی به سرطان می شود.

“اساسا، C. noviiدکتر فیلیپ یانکو، محقق اصلی این مطالعه، دانشیار بخش تحقیقات درمانی در مرکز سرطان MD اندرسون، در این خبر گفت: NT باعث یک عفونت کشنده سرطان قوی در تومور می شود.

یافته های جدید بسیار مقدماتی هستند و تحقیقات بیشتری در مورد درمان بالقوه مورد نیاز است.

— رابرت پرت

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۵ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


علائم سرطان پوست، انواع، تصاویر
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منبع: سمپوزیوم انکولوژی مداخله ای بالینی، انتشار خبری، ژانویه. ۳۱, ۲۰۱۵


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/