مطالعه می گوید که کووید خطر عوارض بارداری را افزایش می دهد


فوریه ۸، ۲۰۲۲

بر اساس مطالعه‌ای که توسط مؤسسه ملی بهداشت انجام شده است، زنان آلوده به کووید-۱۹ نسبت به زنانی که آلوده نیستند، شانس بیشتری برای عوارض در دوران بارداری دارند.

بر اساس یک انتشار خبری NIH، محققان دریافتند زنان مبتلا به عفونت شدید تا متوسط ​​بیشتر به زایمان سزارین، زایمان زودرس، مرگ در حین زایمان یا خونریزی پس از زایمان یا عفونتی غیر از COVID-19 نیاز دارند. همچنین احتمال از دست دادن بارداری یا مرگ نوزاد در دوران نوزادی بیشتر است.

زنان مبتلا به عفونت خفیف یا بدون علامت، این خطرات بارداری را تجربه نکردند. پنج زن شرکت کننده در این مطالعه جان باختند و آزمایش کووید آنها مثبت بود.

این مطالعه روز دوشنبه در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد. ۱۴,۱۰۴ فرد باردار در ۱۷ بیمارستان ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفتند که ۲,۳۵۲ زن از این تعداد تست کووید مثبت داشتند. از بین زنان مبتلا به کووید، ۸۰ درصد در سه ماهه سوم، ۱۷.۶ درصد در سه ماهه دوم و ۲.۳ درصد در سه ماهه اول مثبت شدند.

این نوزادان بین ۱ مارس و دسامبر به دنیا آمدند. ۳۱، ۲۰۲۰، قبل از اینکه واکسن های کووید به طور گسترده در دسترس باشند.

دکتر دایانا بیانچی، مدیر مؤسسه ملی کودک یونیس کندی شرایور NIH، «یافته‌ها بر نیاز زنان در سنین باروری و افراد باردار به واکسینه شدن و سایر اقدامات احتیاطی در برابر ابتلا به SARS-CoV-2 تأکید می‌کند. بهداشت و توسعه انسانی، در یک بیانیه خبری گفت. “این بهترین راه برای محافظت از زنان باردار و نوزادان آنها است.”

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده واکسن کووید را برای افرادی که باردار هستند، شیر می‌دهند، در حال تلاش برای باردار شدن هستند یا ممکن است در آینده باردار شوند، توصیه می‌کند.

در یک مطالعه جداگانه با بودجه NIH، محققان دریافتند که واکسینه شدن در برابر COVID-19 شانس بارداری را در حدود ۲۰۰۰ زوج در این مطالعه کاهش نداد.

با این حال، طبق یک انتشار خبری NIH، این مطالعه نشان داد که عفونت کووید ممکن است با کاهش کوتاه مدت باروری در مردان مرتبط باشد.

محققان از ۲۰۰۰ زن از دسامبر ۲۰۲۰ تا نوامبر ۲۰۲۱ سؤال کردند.

آملیا وسلینک، MD، سرپرست تیم تحقیقاتی در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه بوستون، گفت: “مطالعه ما برای اولین بار نشان می دهد که واکسیناسیون کووید-۱۹ در هر یک از زوجین با باروری در بین زوج هایی که تلاش می کنند از طریق مقاربت باردار شوند، ارتباطی ندارد.” رهایی. “زمان تا بارداری صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون بسیار مشابه بود.”


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/