مطالعه دیگری نشان می دهد که رژیم غذایی مدیترانه ای ممکن است خطرات قلبی را کاهش دهد


آخرین اخبار رژیم غذایی و مدیریت وزن

تصویر خبر: مطالعه دیگری نشان می دهد که رژیم غذایی مدیترانه ای ممکن است خطرات قلبی را کاهش دهد

چهارشنبه، ۴ مارس ۲۰۱۵ (اخبار هلث دی) – مطالعه دیگری نشان می دهد که پیروی دقیق از رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

این مطالعه شامل بیش از ۲۵۰۰ بزرگسال یونانی ۱۸ تا ۸۹ ساله بود که رژیم غذایی و سلامت آنها به مدت ۱۰ سال پیگیری شد. نزدیک به ۲۰ درصد از مردان و ۱۲ درصد از زنان در این مطالعه به بیماری قلبی مبتلا شدند یا جان خود را از دست دادند.

افرادی که از رژیم غذایی مدیترانه ای به شدت پیروی می کردند، ۴۷ درصد کمتر از افرادی که از رژیم غذایی پیروی نمی کردند، به بیماری قلبی مبتلا می شدند. محققان همچنین دریافتند که رعایت رژیم غذایی مدیترانه ای بیشتر از فعالیت بدنی در برابر بیماری های قلبی محافظت می کند.

اکاوی جورگوسوپولو، یکی از نویسندگان این مطالعه، دکتری: «مطالعه ما نشان می‌دهد که رژیم مدیترانه‌ای مداخله‌ای مفید برای همه نوع افراد است – در هر دو جنس، در همه گروه‌های سنی، و در افراد سالم و افرادی که شرایط سلامتی دارند. D. کاندیدای دانشگاه هاروکوپیو در آتن، در یک بیانیه خبری از کالج آمریکایی قلب و عروق گفت.

همچنین نشان می دهد که رژیم غذایی مدیترانه ای علاوه بر فواید غیرمستقیم آن در مدیریت دیابت و فشار خون، فواید مستقیمی برای سلامت قلب دارد. [high blood pressure] و التهاب،” این محقق افزود.

این مطالعه قرار است در ۱۵ مارس در نشست سالانه کالج آمریکایی قلب و عروق در سن دیگو ارائه شود. تحقیقات ارائه شده در جلسات باید مقدماتی در نظر گرفته شود تا زمانی که در یک مجله پزشکی با داوری همتا منتشر شود.

مطالعات قبلی نشان داده است که رژیم غذایی مدیترانه ای – که سرشار از میوه ها و سبزیجات تازه، غلات کامل، لوبیا، آجیل، ماهی و روغن زیتون است – با کاهش وزن، کاهش فشار خون و سطح کلسترول خون و کاهش سطح کلسترول همراه است. خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی

گئورگوسوپولو گفت: «از آنجایی که رژیم مدیترانه ای مبتنی بر گروه های غذایی است که کاملاً رایج هستند یا یافتن آنها آسان است، مردم در سراسر جهان می توانند به راحتی این الگوی غذایی را اتخاذ کنند و با هزینه بسیار کمی از خود در برابر بیماری قلبی محافظت کنند.

در حالی که این مطالعه ارتباط بین پیروی از رژیم غذایی مدیترانه ای و کاهش خطر بیماری قلبی را نشان داد، اما ارتباط علت و معلولی ثابت نشد.

— رابرت پرت

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۵ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


بهترین نکات رژیم غذایی: چگونه به روشی سالم وزن کم کنیم
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منبع: کالج آمریکایی قلب و عروق، انتشار خبری، ۴ مارس ۲۰۱۵


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/