مصرف زیاد مواد مخدر در میانسالی می تواند کشنده باشد


جمعه، ۳ فوریه (اخبار هلث دی) – محققان گزارش می دهند افرادی که در بزرگسالی شروع به استفاده از مواد مخدر سخت – مانند کوکائین، مواد افیونی و آمفتامین ها – می کنند و تا ۵۰ سالگی به استفاده از آنها ادامه می دهند، پنج برابر بیشتر در معرض خطر مرگ زودرس هستند. .

این یافته از تجزیه و تحلیل استفاده از مواد مخدر سخت در میان ۴۳۰۰ بزرگسال آمریکایی است که در مطالعه طولانی مدت بیماری قلبی عروقی و عوامل خطر شرکت کردند. شرکت کنندگان شامل سیاه پوستان، سفیدپوستان، مردان و زنان در سنین ۱۸ تا ۳۰ سال به کار گرفته شدند و از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۶ دنبال شدند.

محققان دانشگاه آلاباما در بیرمنگام افرادی را که در اوایل زندگی مصرف مواد مخدر را متوقف کردند با افرادی که ادامه دادند مقایسه کردند و خطر مرگ زودهنگام را محاسبه کردند.

استفان کورتیس، دانشیار دپارتمان پزشکی پیشگیری، در یک بیانیه خبری دانشگاه گفت.

کرتیس بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر را “داپلون” توصیف کرد که چند روز در ماه مصرف می کنند، اما نه روزانه.

محققان دریافتند که مصرف‌کنندگان مسن‌تر مواد مخدر بیشتر در شرایط سخت اقتصادی در خانواده‌ای غیرحمایت‌کننده، بدسرپرست یا بی‌توجه رشد کرده‌اند.

بر اساس گزارشی که در ۲۷ ژانویه به صورت آنلاین منتشر شد، احتمال مرگ زودرس آنهایی که در جوانی مصرف کننده مواد مخدر سنگین بودند و تا میانسالی ادامه داشتند، حدود ۵ برابر بیشتر از افرادی بود که مواد مخدر مصرف نمی کردند. مجله داخلی عمومی.

نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند، در حالی که این مطالعه ارتباط بین مصرف مداوم مواد مخدر سنگین و مرگ زودرس را نشان داد، اما رابطه علت و معلولی را ثابت نکرد.

کورتیس گفت: «نمی‌توانیم تصور کنیم که مواد مخدر علاوه بر مصرف بیش از حد، باعث مرگ می‌شود. در عوض آنچه ما دریافتیم این است که بزرگسالان میانسالی که به مصرف مواد سخت ادامه می‌دهند، گروهی هستند که در معرض خطر بالاتر پیامدهای ضعیف هستند – که می‌تواند شامل مرگ ناشی از ضربه، بیماری قلبی یا سایر دلایلی باشد که مستقیماً ناشی از مصرف مواد نیست – نسبت به افرادی که مواد را ترک می‌کنند. استفاده از مواد مخدر.”

بر اساس نظرسنجی ملی ایالات متحده در مورد مصرف مواد مخدر و سلامت، حدود ۹.۴ درصد از آمریکایی‌های ۵۰ تا ۵۹ ساله و ۷ درصد از افراد ۳۵ تا ۴۹ ساله گزارش داده‌اند که در مقطعی از سال گذشته از مواد مخدری غیر از ماری جوانا استفاده کرده‌اند.

– رابرت پریدت

اخبار پزشکیحق چاپ © ۲۰۱۲ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

سوء مصرف داروهای تجویزی: اعتیاد، خطرات سلامتی و درمان
نمایش اسلاید را ببینید

منابع

منبع: دانشگاه آلاباما در بیرمنگام، بیانیه مطبوعاتی، ۲۷ ژانویه ۲۰۱۲


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/