رفتن به نوشته‌ها

مصاحبه کودک – اوه عزیزمبسیاری از زنان غافلگیر می شوند که می فهمند پس از بچه دار شدن می توانید بدون قاعدگی مجدد باردار شوید. این به این دلیل است که حدود 60 درصد از زنان تخمک گذاری خواهند داشت قبل از اولین دوره پس از زایمان. با این حال ، فقط حدود نیمی از این زنان فاز لوتئال را به اندازه کافی طولانی خواهند داشت تا پس از اولین تخمک گذاری بارداری خود را حفظ کنند. 40 درصد باقی مانده دارای نوعی خونریزی هستند که نشان دهنده نزدیک شدن اولین تخمک گذاری پس از زایمان است. به دلیل تغییرات گسترده در بازگشت باروری ، تشخیص زمان اولین تخمک گذاری پس از زایمان بسیار دشوار است.

بنابراین ، شانس شما برای باردار شدن چقدر است؟

آمنوره در دوران شیردهی سرکوب قاعدگی به دلیل هورمون شیردهی ، پرولاکتین است. در حالی که استثناهایی وجود دارد ، فقط شیردهی در روز و شب به صورت تقاضا ، بدون استفاده از بطری ، پمپ یا پستانک معمولاً باروری را تا زمانی که نوزاد شروع به خوردن غذاهای جامد کند ، متوقف می کند. هنگامی که این معیارها برآورده می شوند ، احتمال باردار شدن شما قبل از معرفی اولین غذاها حدود 2 درصد است که کمتر از خطر باردار شدن یک زن بارور با استفاده از قرص های ضد بارداری هورمونی (8)) یا کاندوم (15)) است. به

برخی از شیوه ها باعث طولانی شدن یائسگی در دوران شیردهی شده است ، از جمله:

روش آگاهی از باروری پس از زایمان

قبل از بچه دار شدن خودم ، روش آگاهی باروری (FAM) را تمرین کردم. این برای من بسیار قابل اعتماد بود که این تنها روش “جلوگیری از بارداری” (اجتناب از بارداری) بود که من و شوهرم از آن استفاده کردیم. با FAM من می توانستم علائم باروری را برای جلوگیری از بارداری زیر نظر داشته باشم و پس از تصمیم گیری برای شروع تلاش ، موفق باردار شوم.

سه نشانه اصلی باروری که باید مراقب آنها باشید عبارتند از مخاط دهانه رحم ، دمای پایه بدن و موقعیت دهانه رحم. با این حال ، قبل از بازگشت قاعدگی پس از زایمان ، توجه به این امر دشوارتر است. قبل از اولین دوره قاعدگی بعد از زایمان ، هورمون های شما همچنان “در گردش” هستند و در حال آماده شدن برای تخمک گذاری هستند. در نهایت ، برای تخمک گذاری به اندازه کافی بالا و پایین می شود و سپس قاعدگی رخ می دهد. این نوسانات باعث می شود مخاط دهانه رحم برای چندین ماه بارور به نظر برسد بدون اینکه هنوز بارور نشده باشد. هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید درجه حرارت را می خوانید. اگر دیگر مشکل خواب ندارید ، این چیزی است که معمولاً برای بیشتر مادران دارای فرزند خردسال اتفاق می افتد. در مورد موقعیت دهانه رحم ، ممکن است بعد از تولد نوزاد احساس متفاوتی داشته باشد و ممکن است نظارت بر آن تا زمان بازگشت قاعدگی و تشخیص “طبیعی جدید” دشوار باشد.

مصاحبه با اشلی چیا

من و اشلی چیا برای اولین بار در یک رویداد Ergobaby در سال 2017 ملاقات کردیم. هر دو دخترانمان را داشتیم و هر دو 6 ماهه بودند و تنها چند روز دورتر از هم متولد شده بودند. وقتی او را در همان رویداد Ergo امسال دیدم ، به او گفتم که دوباره با سومین فرزندش باردار است و قبل از بازگشت اولین قاعدگی بعد از زایمان باردار شده است. او در آن زمان بدون استفاده از بطری یا پستانک به کودک 9 ماهه خود شیر می داد. او همچنین با نوزاد خود می خوابید و مرتباً او را در حامل حمل می کرد.

چگونه متوجه شدید که باردار هستید و چقدر با این موضوع آشنا شدید؟

من تا 4 ماهگی باردار نبودم. فکر می کردم دارم می میرم چون مدام میگرن می گرفتم و واقعاً احساس بیماری می کردم. من برای MRI به پزشک مراجعه کردم و او گفت که من باردار هستم و آنطور که فکر می کردم از تومور مغزی نمی میرم. (من مدام دچار سردرد و سرگیجه می شدم ، به همین دلیل من MRI سفارش دادم.)

چند ساله بودید که باردار شدید؟ آیا در این مرحله شیر می دادید؟

کوچکترین من یک ساله بود که متوجه شدم باردار هستم ، دقیقاً 13 ماه. من هنوز به او شیر می دادم و پریود نشدم ، بنابراین این یک تعجب کامل بود.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *