مشکل در پرداخت قبوض می تواند به معنای نتایج بدتر پس از حمله قلبی باشد


تصویر خبر: مشکل در پرداخت صورت‌حساب می‌تواند پیامدهای بدتری پس از سکته قلبی داشته باشد

پنجشنبه، ۱۰ مارس ۲۰۲۲ (اخبار هلث دی)

یک حساب بانکی سالم پس از حمله قلبی سود سهام پرداخت می کند، تحقیقات جدید نشان می دهد که استرس مالی شدید خطر مرگ بازماندگان را افزایش می دهد.

محققان داده های نزدیک به ۳۰۰۰ نفر ۷۵ ساله و بالاتر را که سلامت آنها پس از حمله قلبی پیگیری شد، تجزیه و تحلیل کردند.

جیسون فالوی، یکی از نویسندگان این مطالعه، از دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند، در بیانیه خبری مدرسه گفت: «تحقیق ما اهمیت فشار مالی را در پیش‌بینی اینکه کدام بیماران از شرایط سخت سلامت جان سالم به در خواهند برد، نشان می‌دهد».

فالوی، استادیار فیزیوتراپی و علوم توانبخشی، خاطرنشان کرد: «بسیاری از شرکت‌کنندگان در مطالعه ما تحت فشار مالی شدید، زیر خط فقر زندگی نمی‌کردند یا در گزینه‌های شبکه ایمنی مانند Medicaid ثبت نام نکرده بودند». “این بدان معناست که اگر این سوال را هنگام گرفتن سابقه پزشکی آنها نپرسیم، راهی برای دانستن اینکه این بیماران چه کسانی هستند، نداریم.”

در عرض شش ماه پس از ترک بیمارستان، نزدیک به ۱۷ درصد از کسانی که نمی توانستند هزینه های ماهانه خود را تامین کنند، در مقایسه با ۹ درصد از افرادی که فشار مالی متوسطی داشتند و ۷ درصد از کسانی که هیچ نگرانی مالی نداشتند، جان خود را از دست دادند.

به گفته نویسندگان، پس از تعدیل سایر عوامل سلامت، فشار مالی شدید خطر مرگ را تا ۶۱ درصد در مقایسه با فشار مالی متوسط ​​یا بدون فشار افزایش می دهد. نتایج اخیراً در مجله منتشر شده است JAMA Internal Medicine.

محققان بررسی نکردند که چرا تقلاهای جدی پولی خطر مرگ بازماندگان حمله قلبی را افزایش می دهد، اما پیشنهاد کردند که عدم دسترسی به داروهای حیاتی و دشواری در قرار ملاقات های بعدی مراقبت های بهداشتی می تواند نقش داشته باشد.

فالوی پیشنهاد کرد که عوامل استرس زای بیولوژیکی، مانند التهاب افزایش یافته، با مشکلات مالی مرتبط هستند و احتمالاً عامل مهمی در افزایش خطر مرگ هستند.

او توصیه کرد که بیمارستان ها باید در طول برنامه ریزی ترخیص درباره وضعیت مالی بیمار سؤال کنند تا به شناسایی افرادی که ممکن است به دلیل مشکلات مالی در معرض خطر هستند کمک کنند.

فالوی افزود، مددکاران اجتماعی و سایر کارکنان بیمارستان می‌توانند این بیماران را به خدمات حمل و نقل رایگان یا یارانه‌ای، برنامه‌هایی که به کمک هزینه‌های دارویی برای بیماران کم‌درآمد کمک می‌کنند، یا سازمان‌های اجتماعی که می‌توانند تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی را تهیه یا قرض دهند، ارجاع دهند.

دکتر گفت: «این یک یافته مهم است که به نیاز به شناسایی و رسیدگی به نابرابری‌های اقتصادی در جمعیت بیماران ما اشاره می‌کند. آلبرت ریس، معاون اجرایی در امور پزشکی در دانشگاه.

ما شاهد هزینه واقعی از نظر زندگی کوتاهتر در بیمارانی هستیم که هر ماه نمی توانند مخارج زندگی خود را تامین کنند که ممکن است به دلیل محدودیت های مراقبت های پزشکی نباشد، بلکه به دلیل ناتوانی ما در ارائه خدمات به این بیماران برای دسترسی به این مراقبت ها و خدمات آنها باشد. نیاز است، “ریس در انتشار گفت.

اطلاعات بیشتر

در انجمن قلب آمریکا اطلاعات بیشتری در مورد بهبود حمله قلبی وجود دارد.

منبع: دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند، انتشار خبری، ۷ مارس ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


اصلاح مراقبت های بهداشتی: از سلامت خود در یک اقتصاد خشن محافظت کنید
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/