رفتن به نوشته‌ها

مشکلات روده می تواند دلایل ریشه ای متفاوتی داشته باشد


903 علت ریشه ای سندرم روده تحریک پذیر

در دنیای تغذیه عملکردی ، مدتهاست که شناخته شده است که سلامت روده برای سلامت بقیه بدن از اهمیت بالایی برخوردار است. برای چندین دهه ما به طور کامل علت آن را درک نکرده بودیم ، حتی اگر می دانستیم که روده محل سیستم ایمنی و التهاب مزمن است. در حال حاضر با احیای میکروبیوم روده ، ما همچنین درک می کنیم که باکتری های روده ما تا چه حد در سلامت ادغام می شوند.

به این ترتیب ، رسیدگی به سلامت روده همیشه یکی از اولین گام ها در مدیریت بیماری التهابی مزمن یا خود ایمنی بوده و هست. با این حال ، مردم در دام این فکر قرار می گیرند که همه باید از پروتکل یکسان درمان روده پیروی کنند و تعجب می کنند که چرا این کار برای بعضی ها مفید است و نه برای برخی دیگر.

همانطور که پیداست ، رفع سلامت روده شما یک روش همه کاره نیست. هیچ رژیم غذایی ، یک نوع پروبیوتیک یا پودر درمانی روده وجود ندارد که برای همه مفید باشد. اگرچه برخی از پایه های اساسی برای درمان روده وجود دارد-حذف غذاهای واکنش پذیر ، ثابت نگه داشتن قند خون و ایجاد میکروبیوم سالم روده-حقیقت این است که شما هنوز باید بدانید که چرا سلامت روده شما رو به وخامت است تا بتوانید علت اصلی آن را برطرف کنید. به

نمونه هایی از علل اصلی سلامت ضعیف روده

به عنوان مثال ، تعدادی از افراد می توانند با شکایت یبوست مراجعه کنند. در حالی که ملین ها ممکن است به آنها کمک کنند ، با این وجود درک علت یبوست در درجه اول اهمیت دارد. این امر در مورد هرگونه شکایت گوارشی صدق می کند ، نه فقط یبوست.

در اینجا برخی از دلایل مختلف وجود دارد که چرا ممکن است فرد از شکایت گوارشی مانند یبوست رنج ببرد:

  • آسیب مغزی قبلی باعث اختلال در فعالیت عصب واگ شده است که ارتباط بین روده و مغز را به جلو و عقب منتقل می کند. این امر باعث کند شدن حرکت روده و ایجاد یبوست می شود.
  • سیستم عصبی روده ، که سیستم عصبی روده ای نامیده می شود ، به دلیل عفونت مزمن ناشی از غذاهای واکنشی ایمنی ، مصرف بیش از حد قندها و غذاهای ناخواسته ، استرس مزمن ، عفونت های روده یا تخریب مغز به طور قابل توجهی خراب شده است. تحرک روده بستگی به سلامت سیستم عصبی روده دارد ، یبوست رخ می دهد.
  • رشد بیش از حد باکتری های روده کوچک (SIBO) گازهایی را آزاد می کند که حرکت را متوقف می کند.
  • داروها روی روده تأثیر می گذارند و باعث یبوست می شوند.
  • بی نظمی در سیستم عصبی مرکزی می تواند مانع از ورود بدن به حالت “استراحت و هضم” شود که عملکرد سالم روده را ممکن می سازد.

پروتکل روده “یک اندازه مناسب همه” می تواند یک فرد را کاملاً درمان کند ، در شخص دیگر بهبودی ایجاد کند ، برای شخص سوم هیچ کاری انجام ندهد و احتمالاً شخص دیگری را بدتر کند.

همچنین غربالگری موارد جدی تر بسیار مهم است. این می تواند شامل زخم معده از h باشد. عفونت پیلوری ، نفوذپذیری روده یا نشت روده – از آسیب به میکروویلی در روده کوچک ، بیماری التهابی روده ، کولیت اولسروز یا بیماری کرون. دانستن این که آیا این شرایط مشکلی ایجاد می کند ، بر نحوه مدیریت سلامت روده نیز تأثیر می گذارد.

همچنین مهم است بدانید که آیا خود ایمنی در روده علت اصلی مشکلات روده است یا خیر. می توانید این را با آزمایشگاه Cryex آزمایش کنید. اگر چنین است ، انتظارات شما را از نتایج و نحوه پیشرفت شما ارزیابی می کند. یک بیماری خود ایمنی هنگامی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن به اشتباه به بافت های بدن حمله کرده و آنها را از بین می برد. این در نهایت منجر به علائم و اختلال در عملکرد می شود.

اگرچه بیماریهای خود ایمنی قابل درمان نیستند ، اما اغلب می توان آنها را آبگیری کرد یا برای مدت طولانی به بهبودی وادار شد. با این حال ، قسمت های غیرقابل پیش بینی نیز رخ می دهد و فرد مبتلا به خود ایمنی روده باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشد تا در صورت تشدید و کاهش علائم ، دلسرد نشوند. همچنین ، هنوز چیزهای زیادی در مورد خود ایمنی وجود ندارد. برای برخی افراد مدیریت آن آسان است و برای برخی دیگر نبردی مداوم است. در این موارد ، هدف می تواند به سادگی “روزهای خوب بیشتر” باشد.

این یک نمای کلی از این است که چرا پروتکل های شایع درمان روده برای برخی از افراد با هم کار می کنند و برای برخی دیگر اصلا مفید نیست. دستگاه گوارش ما یکی از شگفت انگیزترین ، پیچیده ترین و تأثیرگذارترین اندام های بدن است. و هرچه دانشمندان بیشتر در مورد آن بدانند ، واضح تر می شود که سلامت روده تا حد زیادی سلامت بقیه بدن ، از جمله مغز را تعیین می کند.

به همین دلیل است که ما در جوامع مدرن بسیاری از بیماریهای مزمن را مشاهده می کنیم که عمدتاً به کشاورزی صنعتی و فرآوری مواد غذایی متکی هستند. بازاریابی “غذاهای” ارزان ، فرآوری شده ، شیمیایی ، بسیار شیرین و تا حد زیادی بدون محصول باعث التهاب و آسیب دستگاه گوارش شده ، میکروبیوم روده را از بین برده است (برخی محققان آن را رویداد انقراض می نامند) و مغز را در جوامع امروزی متلاشی کرده است. به به

خوشبختانه ، در مورد ترمیم و حفظ سلامت روده ، تغذیه عملکردی برتری دارد. از من بپرسید چگونه می توانم به شما کمک کنم.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *