مسکن های مخدر مرتبط با نقص مادرزادی


مطالعه نشان می دهد کدئین و سایر مسکن ها ممکن است در دوران بارداری خطرناک باشند

نوشته مت مک میلن
WebMD Health News

بررسی شده توسط Laura J. Martin، MD

۲ مارس ۲۰۱۱ – یک مطالعه نشان می دهد که مصرف کدئین، هیدروکودون یا سایر مسکن های اپیوئیدی کمی قبل یا در اوایل بارداری خطر نقص مادرزادی قلب و سایر نقایص مادرزادی را افزایش می دهد.

مطالعه محققان CDC در مجله منتشر شده است مجله آمریکایی زنان و زایمان.

سالانه حدود ۴ میلیون نوزاد در ایالات متحده متولد می شوند. حدود ۳ درصد با نقایص مادرزادی عمده متولد می شوند. شایع ترین نوع نقص مادرزادی، نقص مادرزادی قلب است. تعداد مرگ و میر نوزادان در سال اول تولد به دلیل نقص مادرزادی قلب بیشتر از هر نوع دیگری است.

برخی از مطالعات قبلی ارتباط احتمالی بین کدئین و نقایص مادرزادی را نشان داده اند. تاثیر سایر مسکن های مخدر به طور کامل مورد بررسی قرار نگرفته است. محققان می نویسند: «اثرات مصرف مواد افیونی بر جنین در حال رشد در دوران بارداری به خوبی درک نشده است.

داروهای مسکن در دوران بارداری

محققان بر روی داده‌های مطالعه ملی پیشگیری از نقص‌های مادرزادی در حال انجام، با تمرکز بر سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۵، ۱۷۴۴۹ مصاحبه انجام‌شده با مادران نوزادان دارای نقص مادرزادی را تجزیه و تحلیل کردند.

در مصاحبه‌ها، مادران درباره داروهایی که در دوران بارداری و سه ماه قبل از آن مصرف کرده‌اند، صحبت کردند. محققان پاسخ های خود را با ۶۷۰۱ مادر نوزادی که بدون نقص متولد شده بودند مقایسه کردند.

استفاده درمانی از مواد افیونی توسط ۲.۶ درصد از مادران نوزادانی که با نقایص مادرزادی متولد شده اند و ۲.۰ درصد از مادران نوزادانی که بدون نقص مادرزادی متولد شده اند، گزارش شده است. این مطالعه استفاده از مواد افیونی غیرقانونی را بررسی نکرد.

کدئین و هیدروکودون دو مسکن رایج ترین مورد استفاده در بین شرکت کنندگان در مطالعه بودند.

خطر نقص قلبی

مشخص شد که داروهای مخدر خطر ابتلا به چندین نوع مختلف نقص قلبی را افزایش می دهند. این دسته از داروها شانس تولد نوزادی با سندرم قلب چپ هیپوپلاستیک را بیش از دو برابر افزایش می دهد. سایر نقایص مادرزادی مرتبط با این داروها شامل اسپینا بیفیدا، گلوکوم مادرزادی و هیدروسفالی است.

به گفته محققان، علیرغم افزایش خطر، نقایص مادرزادی مانند سندرم هیپوپلاستیک قلب چپ نادر است. به گفته محققان، با این حال، خطرات ناشی از مصرف مواد افیونی و نقایص مادرزادی باید بخشی از هر بحثی باشد که یک زن با پزشک تجویز کننده خود دارد.

Cheryl S. Broussard، PhD، محقق این مطالعه، از مرکز ملی نقایص مادرزادی و ناتوانی‌های رشدی CDC می‌گوید: با نقایص مادرزادی بسیار جدی و تهدیدکننده زندگی مانند سندرم هیپوپلاستیک قلب چپ، پیشگیری از حتی تعداد کمی از موارد بسیار مهم است. ، در یک خبر.

منابع

منابع: Broussard، C. American Journal of Obstetrics and Gynecology، ۲۰۱۱. انتشار اخبار، CDC.

©۲۰۱۱ WebMD, LLC. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/