رفتن به نوشته‌ها

مزایای مجتمع ویتامین B ، شرکت داروسازی پاورراپ گستر


کمپلکس ویتامین B حاوی 8 ویتامین B است که عملکردهای متفاوتی در بدن دارند و به عنوان یک عامل مشترک برای بسیاری از آنزیم ها ، در بسیاری از فرایندهای متابولیکی دخیل هستند و کمبود هر یک از آنها می تواند مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد کند. این مقاله مزایای ویتامین B کمپلکس را در افراد مختلف شرح می دهد.

مزایای کمپلکس ویتامین B

تندرستی بانوان

ویتامین های گروه ب به ویژه برای زنان باردار و شیرده از اهمیت بالایی برخوردار هستند. این ویتامین ها به رشد مغز جنین کمک می کنند و همچنین خطر نقایص مادرزادی را کاهش می دهند. برای مادران باردار ، ویتامین B ممکن است سطح انرژی را افزایش دهد ، حالت تهوع را کاهش داده و خطر پره اکلامپسی را کاهش دهد.

سلامت مردان

تصور می شود که ویتامین B باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان می شود که به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. همچنین ممکن است به مردان در عضله سازی و افزایش قدرت کمک کند.

پیشگیری از میگرن

برخی تحقیقات نشان می دهد که برخی از ویتامین های گروه B مانند ویتامین B6 ، ویتامین B9 و ویتامین B12 می توانند از میگرن جلوگیری کنند. محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B2 می تواند با تأثیر بر اختلال عملکرد میتوکندری ، که در سطح سلولی رخ می دهد ، از میگرن جلوگیری کند.

افسردگی و اضطراب

کمبود ویتامین B12 نقش مهمی در افسردگی و اضطراب دارد. یک مطالعه گزارش داد که شرکت کنندگان مبتلا به افسردگی یا اضطراب سطح B12 کمتری نسبت به گروه کنترل داشتند. یک متاآنالیز نشان داده است که ویتامین B می تواند در شرایط خاص به درمان افسردگی کمک کند. مصرف منظم برخی ویتامین های گروه B برای چند هفته تا چند سال می تواند خطر عود افسردگی را کاهش دهد. یک مطالعه کوچک در هند نشان داد که کمبود B9 و B12 با افسردگی و اضطراب ارتباط دارد.

کمپلکس ویتامین B

زخم های پوستی

ویتامین B ممکن است به بهبود پوست کمک کند. یک مطالعه نشان داد که این ویتامین ها به زخم ها در صورت استفاده روی پوست کمک می کنند تا به طور موثر ترمیم شوند. منبع دیگری معتقد است که ویتامین B12 باعث بهبود زخم در موش های دیابتی می شود. ویتامین B12 ممکن است در درمان زخم های پوستی مفید باشد ، که به آن زخم های دهانی نیز می گویند. یک مطالعه دوسوکور نشان داد که پماد B12 بهتر از دارونما درد را تسکین می دهد.

سندرم پیش از قاعدگی

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف ویتامین B6 و مکمل کلسیم علائم PMS را بهبود می بخشد. یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز همچنین نشان داد که ویتامین B6 در کنترل علائم جسمی و روانی PMS مفید است.

بیایید با: کپسول Health-Breast Complex B آشنا شویم

تداخل دارویی

در بیشتر موارد ، ویتامین B با سایر داروها تداخل ندارد. با این حال ، برخی از داروها می توانند خطر ابتلا به کمبود ویتامین B را افزایش دهند. داروهای فشار خون و داروهای شیمی درمانی می توانند سطح B1 فرد را کاهش دهند. داروهای ضد تشنج که برای درمان صرع استفاده می شوند می توانند سطوح B3 ، B6 و B9 را کاهش دهند. داروهایی که سل را درمان می کنند می توانند باعث کاهش سطح B3 و B6 شوند. برخی از داروهای سرطان می توانند سطح B9 را کاهش دهند. برخی از داروهای کولیت زخمی می توانند سطح ویتامین B9 را کاهش دهند. برخی از آنتی بیوتیک ها و داروهای زخم ، دیابت یا رفلاکس معده ممکن است سطح B12 را کاهش دهند.

چه غذاهایی حاوی ویتامین B هستند؟

برخی از غذاها حاوی بسیاری از ویتامین های گروه B هستند و یک فرد برای مصرف همه این هشت ویتامین به رژیم غذایی متنوعی نیاز دارد. محصولات حیوانی منبع اصلی ویتامین B هستند ، بنابراین افرادی که رژیم غذایی محدودی دارند باید اقدامات لازم را برای اطمینان از دریافت کافی هر ویتامین از منابع مختلف غذایی انجام دهند. گوشت گاو ، ماهی ، آووکادو ، سبزیجات ، آجیل ، حبوبات ، غلات ، محصولات لبنی ، نان ، غلات غنی شده و قارچ از بهترین منابع ویتامین B هستند.

آیا مکمل های ویتامین ب کمپلکس ضروری هستند؟

رژیم غذایی بهترین راه برای دریافت این ویتامین ها است. اگر رژیم غذایی شما حاوی انواع ویتامین B نیست ، می توانید مکمل مصرف کنید.

مصرف بیش از حد ویتامین B کمپلکس

بعید است که افراد ویتامین B زیادی از رژیم غذایی خود دریافت کنند. این به این دلیل است که ویتامین های کمپلکس B محلول در آب هستند. یعنی در بدن ذخیره نمی شود و روزانه از طریق ادرار دفع می شود.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: healthline

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *