مرگ و میر ناشی از ترافیک ایالات متحده به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۷ رسیده است


آخرین اخبار پیشگیری و تندرستی

تصویر خبر: مرگ و میر ناشی از ترافیک ایالات متحده به بالاترین سطح از سال 2007 رسیده است

پنجشنبه، ۳ مارس ۲۰۲۲ (اخبار هلث دی)

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های ایالات متحده (NHTSA) گزارش می دهد، اگرچه آمریکایی ها در روزهای ابتدایی همه گیری کووید-۱۹ کمتر رانندگی می کردند، در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۳۹۰۰۰ نفر در جاده های ایالات متحده جان خود را از دست دادند – بالاترین آمار تلفات از سال ۲۰۰۷.

اداره ایمنی در گزارش سالانه تصادف خود نشان داد که تصادفات مرگبار بین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ تقریباً ۷ درصد افزایش یافته است.

استیون کلیف، معاون مدیر NHTSA، گفت: “تلفات غم انگیز جان افرادی که با این اعداد نشان داده می شوند، تأیید می کند که ما در جاده های کشورمان با یک بحران مرگبار روبرو هستیم.”

کلیف در بیانیه‌ای خبری گفت: «در حالی که تصادفات ترافیکی و مجروحان در سال ۲۰۲۰ کاهش یافت، تصادفات مرگبار و تلفات افزایش یافت. ما نمی توانیم اجازه دهیم که این وضعیت به وضعیت موجود تبدیل شود.»

در سال ۲۰۲۰، نرخ مرگ و میر به ازای هر ۱۰۰ میلیون مایل وسیله نقلیه طی شده به ۱.۳۴ افزایش یافت که نسبت به سال ۲۰۱۹ ۲۱ درصد افزایش داشت.

داده‌ها نشان می‌دهد زمانی که بسیاری از آمریکایی‌ها در قرنطینه بودند، مرگ و میر جاده‌ای افزایش یافت، حتی اگر کل مایل‌های طی شده توسط وسایل نقلیه از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ ۱۱ درصد کاهش یافت.

رفتارهای مخاطره آمیز در بسیاری از این فجایع نقش داشته است: در ۴۵ درصد تصادفات مرگبار، رانندگان وسایل نقلیه مسافربری یا سرعت داشتند، یا به دلیل الکل دچار اختلال شده بودند، یا کمربند ایمنی نبسته بودند.

سایر یافته های مهم از داده های ۲۰۱۹-۲۰۲۰:

  • مرگ و میر ناشی از رانندگی در حالت مستی ۱۴ درصد افزایش یافت.
  • مرگ و میر افراد در خودروهای سواری ۹ درصد و مرگ افراد بی بند و بار در وسایل نقلیه سواری ۱۴ درصد افزایش یافته است.
  • مرگ و میر موتورسواران ۱۱ درصد افزایش یافت و به بالاترین رقم از زمان جمع آوری داده ها در سال ۱۹۷۵ رسید.
  • مرگ و میر دوچرخه سواران بیش از ۹ درصد افزایش یافت که به بالاترین میزان از سال ۱۹۸۷ رسید.
  • تلفات در شهرها تقریباً ۹ درصد افزایش یافت و مرگ و میر عابران پیاده به ۴ درصد رسید که بالاترین رقم از سال ۱۹۸۹ است.
  • مرگ و میر در تصادفات ۲۶ درصد افزایش یافت
  • مرگ و میر در تصادفات کامیون های بزرگ ۱.۳ درصد کاهش یافته است.
  • تصادفات گزارش شده توسط پلیس ۲۲ درصد کاهش یافته است.
  • تعداد مجروحان ۱۷ درصد کاهش یافت.

پام شادل فیشر، مدیر ارشد تعامل خارجی با انجمن ایمنی بزرگراه فرمانداران، گفت: «این افزایش ناگهانی جان‌های از دست رفته در تصادفات قابل پیشگیری ناشی از ترکیبی از عوامل است.

“ایمنی همه کاربران جاده باید اولویت اصلی در طراحی جاده باشد. ما همچنان با یک بحران ایمنی مداوم روبرو هستیم که مردم را در حال پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکوتر و غلت زدن تهدید می کند. رانندگان هنوز درگیر رفتارهای مخاطره آمیزی هستند که همه کاربران جاده را در معرض خطر قرار می دهد. شادل فیشر در بیانیه انجمن گفت: ریسک.

شادل فیشر گفت: “وزارت حمل و نقل ایالات متحده یک چارچوب ملی برای اقدام در استراتژی جدید ایمنی راه های ملی خود بر اساس رویکرد سیستم ایمن ایجاد کرده است. با این حال، اقدامات بیشتری به وضوح در سطوح فدرال، ایالتی و محلی مورد نیاز است.”

استراتژی DOT خواستار جاده‌های ایمن‌تر، افراد ایمن‌تر، وسایل نقلیه ایمن‌تر، سرعت‌های ایمن‌تر و مراقبت‌های بهتر پس از تصادف است.

پیت بوتیگیگ، وزیر حمل و نقل ایالات متحده گفت: «افزایش تلفات در جاده‌های ما یک بحران ملی است؛ ما نمی‌توانیم و نباید این مرگ‌ها را اجتناب‌ناپذیر بپذیریم».

Buttigieg در بیانیه خبری NHTSA افزود: “مردم باید خانه را ترک کنند و بدانند که به سلامت به مقصد خود می رسند.”

اطلاعات بیشتر

NHTSA نکات رانندگی ایمن دارد.

منابع: اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده، انتشار خبری، ۲ مارس ۲۰۲۲؛ انجمن ایمنی بزرگراه فرمانداران، انتشار خبری، ۲ مارس ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/