مردم “لذت تفکر” را دست کم می گیرند / اجازه دهید مغز شما آزادانه کار کند – اتاق خبر خوب


بر اساس نتایج یک مطالعه جدید، آزاد کردن مغز و تنفس هوای تازه از آنچه فکر می‌کنید سرگرم‌کننده‌تر است.

محققان بریتانیایی، آلمانی و ژاپنی دریافته‌اند که مردم «لذت» را دست‌کم می‌گیرند که فناوری ارتباطات دیجیتال را رها می‌کند و به ذهن اجازه می‌دهد درباره آنچه در اطراف آن می‌گذرد فکر کند.

این نتیجه که پس از انجام یک سری آزمایش با بیش از ۲۵۰ داوطلب به دست آمد، نشان داد که مردم همیشه «سرگرم کننده» بودن آن را دست کم می گیرند، حتی پس از ۲۰ دقیقه دفن افکار خود و در نظر گرفتن خواسته های او.

Aya Hanato نویسنده این مطالعه از دانشگاه کیوتو گفت: “انسانها توانایی شگفت انگیزی برای غوطه ور شدن در افکار خود دارند. این می تواند توضیح دهد که چرا مردم ترجیح می دهند به جای صرف وقت در زندگی روزمره خود به فکر کردن و تصور کردن، خود را با دستگاه های دیجیتال مشغول کنند. “

در یک مرحله از آزمایش، محققان از شرکت کنندگان خواستند تا میزان لذت بردن از تنها نشستن و ۲۰ دقیقه فکر کردن با خود را ارزیابی کنند. سپس همان کار را انجام دادند و در طی این آزمایش عملی، داوطلبان نمی توانستند از گوشی هوشمند استفاده کنند، بخوانند و یا حتی راه بروند.

نتایج نشان داد که هر یک از داوطلبان بیشتر از آنچه فکر می کردند از رها کردن ذهن خود لذت می بردند.

محققان این آزمایش را چندین بار تغییر داده اند. به عنوان مثال، شرکت کنندگان در یک اتاق کنفرانس خالی یا در یک چادر تاریک قرار گرفتند یا از آنها خواسته شد که فقط سه دقیقه بنشینند. سپس از آنها پرسیده شد که چقدر از این تجربیات لذت می برند.

در هر آزمایش، شرکت‌کنندگان در پایان می‌گفتند که نشستن و استفاده از مغزشان برای فکر کردن آزادانه، سرگرم‌کننده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردند.

محققان می‌گویند که یافته‌های آن‌ها هنگام در نظر گرفتن میزان «بیش از حد اطلاعات» که مردم در هر روز دریافت می‌کنند، اهمیت ویژه‌ای دارد.

کو مورایاما، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی در دانشگاه توبینگن آلمان، گفت: «این روزها «کشتن زمان» بسیار آسان است. به عنوان مثال، افرادی که در اتوبوس هستند به جای اینکه به فکر خود بپردازند، به تلفن های خود نگاه می کنند. زیرا فکر می کنند که فکر کردن خسته کننده است. “

مطالعات قبلی همچنین نشان داده اند که اجازه دادن به ذهن سرگردان می تواند به افراد در حل مشکلات کمک کند، خلاقیت آنها را افزایش دهد و حتی به آنها کمک کند تا معنای زندگی خود را پیدا کنند. مورایاما افزود: «با اجتناب از فعالیت ذهنی، افراد ممکن است این مزایای مهم را از دست بدهند.

به گفته محققان، مردم هنوز نمی توانند تفکر را به عنوان یک فعالیت “خوشایند” در نظر بگیرند. با ادامه این تحقیق، آنها قصد دارند بررسی کنند که چه نوع ورزش هایی برای افراد لذت بخش تر و انگیزه بخش تر است.

انتهای پیام/۴۱۲۹/