مدت زمان نگهداری شیر پاستوریزه در یخچال نکاتی برای نگهداری شیرهای پکیج


سعیده اسماعیلی درباره وضعیت نگهداری شیر گفت: شیر خام فاسد شدنی است و از بین رفتن میکروب های بیماری زا آن را سالم و ماندگاری شیر را افزایش می دهد.

وی پاستوریزاسیون را یکی از راه های از بین بردن میکروب های بیماری زا در شیر دانست.

این پزشک متخصص در علم صنایع غذایی و صنایع غذایی افزود: در شیر پاستوریزه هنوز میکروب هایی وجود دارد که بیماری زا نیستند که در زمان نگهداری این ماده غذایی رشد کرده و شیر را فاسد کنند.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره زمان محدود نگهداری شیر لبنیات در یخچال، گفت: شیر پاستوریزه بسته به شرایط حمل و نقل و توزیع به مدت پنج تا هفت روز در یخچال قابل نگهداری است.

وی پاستوریزاسیون را یک فرآیند عملی در صنایع غذایی برای از بین بردن میکروب های بیماری زا عنوان کرد که شامل حرارت دادن شیر بین ۷۲ تا ۷۵ درجه سانتیگراد به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه است، سپس شیر به سرعت تا دمای پنج درجه سانتیگراد خنک می شود و تمام. کامل است.

اسماعیلی عقیم سازی را از دیگر راه های افزایش ماندگاری شیر با استفاده از عملیات حرارتی در دمای بالاتر عنوان کرد.

به گفته وی، در این روش تمامی میکروارگانیسم های موجود در شیر اعم از بیماری زا یا غیر بیماری زا در طی مراحل عقیم سازی از بین می روند و شیر عاری از میکروارگانیسم ها می شود.

این استادیار دانشکده تغذیه همچنین به فرآیند حرارتی UHT (درجه حرارت فوق العاده بالا) اشاره کرد که شامل حرارت دادن شیر در دمای ۱۳۵ تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد به مدت دو تا پنج ثانیه است و پس از سرد شدن شیر کاملا آسپتیک می شود. (کاملا استریل) و در ظرف ۶ لایه تتراپک بسته بندی می شود.

اسماعیلی تایید کرد: در محصولات استریل شده تا زمان باز شدن بسته بندی، حتی در شرایط نگهداری در خارج از یخچال (دمای محیط) هیچ میکروارگانیسمی نمی تواند رشد کند و می توان آن را به مدت شش ماه زیر حرارت نگهداری کرد.

به گفته وی، ماهیت فرآوری این محصولات دلیل نگهداری طولانی مدت پمپ حرارتی است که آن را در زمره محصولات پایدار قرار می دهد و این محصولات فاقد مواد شیمیایی و افزودنی هستند.

این دکترای متخصص علوم و صنایع غذایی خاطرنشان کرد: بهترین شیر خام موجود در این شرکت که تحمل دمایی بالاتری دارد در تولید استریل استفاده می شود. وی ادامه داد: نوع فرآیند حرارت دهی، شرایط کامل استریل فرآیند و بسته بندی چند لایه خاص از نفوذ اکسیژن و نور در بسته بندی استریل جلوگیری می کند و قابلیت نگهداری شیر استریل را برای مدت طولانی فراهم می کند.

اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت باز شدن درب، شیر فرادا باید مانند شیر پاستوریزه در یخچال نگهداری شود و مدت زمان نگهداری آن در یخچال پس از باز کردن بسته بندی، مانند شیر پاستوریزه است.

مدت زمان ماندگاری شیر پاستوریزه را در یخچال یادداشت کنید.