محرومیت ایران از جام جهانی؟ | آخرین اظهار نظر رئیس فیفا در مورد اپلیکیشن جنجالیبه گزارش همشهری آنلاین، پروژه شایعه پراکنی احتمال حذف تیم ملی فوتبال کشورمان توسط رسانه های ضد ایرانی به زبان های انگلیسی و فارسی از ماه گذشته آغاز شد.

این شایعات از مبانی نادرست حقوق بشری شروع شد و در یک هفته گذشته اوکراین نیز پای خود را به این شایعات باز کرده و خواستار حذف تیم ملی کشورمان شده است جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با ادعای واهی مبنی بر کمک ایران به تسلیحات روسیه .

علیرغم شایعات فراوان رسانه های اروپایی درباره تیم ملی ایران، فیفا حتی به این درخواست هم رسیدگی نکرد و هفته گذشته گزارشی از تیم ملی ایران منتشر کرد و حضور یوژا در مسابقات جهانی را تایید کرد.

جانی اینفانتیو رئیس فیفا در جدیدترین مصاحبه خود به تمام شایعات پرداخت و گفت: چند روز مانده به شروع جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، همه را دعوت می کنم که فقط روی فوتبال تمرکز کنند. نگذارید فوتبال وارد دعواهای سیاسی و عقیدتی شود و از مسائل سیاسی جام جهانی دوری کنید.

به گزارش فارس، سخنان قاطع و قاطع رئیس فیفا، پرونده محرومیت ایران از جام جهانی را برای همیشه بسته است زیرا صحبت های سیاسی از ورود به جام جهانی ممنوع است. اینفانتینو می خواهد رسانه ها و کشور قبل از جام جهانی از این فضای رسانه ای سیاسی دوری کنند.