رفتن به نوشته‌ها

مجموعه قند خون: غذا خوردن برای تعادل قند خون در دوران بارداری – تغذیه مادلینافزودن گوشت و سبزیجات غیر نشاسته ای به غذاهای ماکارونی نیز می تواند به تعادل یک غذای پر کربوهیدرات به نحوی که قند خون شما دوست دارد کمک کند. انتخاب بسته های کاهو (مانند کاهو یا رول کاهو) به جای ساندویچ های سنتی می تواند مصرف کربوهیدرات های خالی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. اگر هوس برنج سفید نشاسته ای یا سیب زمینی سفید می کنید ، گل کلم را خرد کرده یا له کنید تا گزینه کم کربوهیدرات داشته باشد.

و الیاف را فراموش نکنید! فیبر ، به ویژه فیبر محلول ، نقش مهمی در کند کردن جذب قند در خون دارد. منابع غذایی کامل محلول (که در آب حل می شوند ، مانند آجیل ، دانه ها ، لوبیا و عدس) و نامحلول (مانند دانه ها و پوست بسیاری از میوه ها و سبزیجات ، سبوس گندم و برنج قهوه ای) را در فیبر قرار دهید. به رژیم غذایی (منبع).

این می تواند به سادگی افزایش تعداد سبزیجات غیر نشاسته ای یا افزودن دانه های چیا یا دانه های کتان آسیاب شده به رژیم غذایی شما باشد.

به خاطر داشته باشید: هنگام افزایش مصرف فیبر ، مقدار زیادی آب بنوشید.

بر غذاهای غنی از مواد مغذی و پر فیبر مانند آووکادو ، عدس ، دانه های چیا ، کلم بروکلی و میوه هایی مانند توت و توت تمرکز کنید. اینها نه تنها سرشار از فیبر هستند ، بلکه کربوهیدرات کمی نیز دارند.

غلات سبوس دار معمولاً مقداری فیبر دارند ، اما محتوای کربوهیدرات آنها به میزان قابل توجهی بیشتر است ، بنابراین آنها بهترین انتخاب اول نیستند. حدود 30 گرم فیبر در روز ، اگر نه بیشتر ، در دوران بارداری مصرف کنید. شما 5 گرم در یک قاشق غذاخوری دانه چیا و 7 گرم در نصف آووکادو دریافت می کنید ، بنابراین این مقدار نسبتاً زیادی است.

اگر با برخی از توصیه های فیبر سالم دچار ناراحتی گوارشی هستید ، گزینه های فیبر کم FODMAP را امتحان کنید:

  • عدس کنسرو شده

  • دانههای چیا

  • تمشک

  • کینوا ، خوب شسته شده است

سعی کنید آنچه برای بدن و قند خون شما بهترین کار را می کند ، امتحان کنید. همانطور که قبلاً گفتم ، هر بدن ناهمسان و پاسخ می دهد به شیوه ای متفاوت به من ناهمسان خوراکی ها.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *