رفتن به نوشته‌ها

متخصص تغذیه || چگونه یک متخصص تغذیه با توصیه خود شیوه زندگی سالم را به ما می آموزد؟


متخصص تغذیه متخصص در استفاده از غذا و تغذیه برای ارتقاء سلامت و مدیریت بیماری ها. این متخصصان به مردم توصیه می کنند که برای داشتن یک سبک زندگی سالم یا دستیابی به یک هدف خاص از سلامتی چه بخورند. اکثر متخصصان تغذیه در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، مراکز مراقبت طولانی مدت یا مطب های پزشکی کار می کنند.

در حالی که تغذیه یک حوزه تخصصی با طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی در دنیای واقعی است ، دو حوزه اصلی تمرکز وجود دارد که متخصصان تغذیه و عموم مردم را به هم متصل می کند.

این متخصص اغلب به عنوان بخشی از یک تیم مراقبت های بهداشتی چند رشته ای فعالیت می کند که شامل پزشکان ، مددکاران اجتماعی ، پرستاران و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در خانه است. یک متخصص تغذیه می تواند درمان همه موارد را بهبود بخشد حساسیت و عدم تحمل غذایی اختلالات اشتها از اختلالات گوارشی و مشکلات وزن برای کمک به شما.

همین حالا با مشاوران پزشک خود از مشاوره آنلاین برخوردار شوید

در این زمینه ، متخصصان تغذیه معمولاً موارد زیر را انجام می دهند:

 • ارزیابی نیازهای تغذیه ای و بهداشتی بیماران و مراجعه کنندگان
 • توصیه به بیماران در مورد مسائل تغذیه و عادات غذایی مناسب
 • برنامه های غذایی و تغذیه را بر اساس ترجیحات و بودجه مشتریان تعیین کنید
 • اثرات برنامه های رژیم غذایی را ارزیابی کرده و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید

تخصص تغذیه

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر خانم

برخی از متخصصان تغذیه در برخی زمینه ها آموزش های لازم را می بینند و توجه خود را متمرکز می کنند. رشته تغذیه نیاز به آموزش و دانش اضافی دارد. برخی از مواد غذایی که در بالا ذکر شد عبارتند از:

متخصص تغذیه ورزشی. ورزشکاران و بزرگسالان فعال از متخصصان ورزشی برای افزایش عملکرد ورزشی خود راهنمایی می گیرند. متخصصان تغذیه ورزشی به طور فزاینده ای در حال توسعه برنامه های تغذیه و مایعات برای ورزشکاران یا تیم ها هستند.

متخصص تغذیه کودکان. این متخصصان برای ارتقاء سلامت تغذیه مناسب نوزادان ، کودکان و نوجوانان تلاش می کنند.

متخصص تغذیه در سالمندان. این متخصصان برای بهبود کیفیت زندگی و سلامت افراد مسن راهبردهای موثر تغذیه ایمن را طراحی ، اجرا و مدیریت می کنند. در زمانی که تغذیه به طور فزاینده ای به عنوان یکی از اجزای ضروری پیری سالم و مدیریت بیماری ها شناخته می شود ، این متخصصان برای افراد مسن تخصص اساسی دارند.

متخصص تغذیه کلیه یا نفرولوژیست. رژیم درمانی برای بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیه (CKD) برای افرادی که نیازهای تغذیه ای تخصصی را برای ارزیابی و پیاده سازی درمان تغذیه پزشکی شخصی (MNT) برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی درک می کنند ، ضروری و ضروری است. طبق گزارش موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی ، MNT این می تواند پیشرفت بیماری مزمن کلیه ، از عوارضی مانند سوء تغذیه پیشگیری یا درمان آنها و بهبود کیفیت زندگی آنها. علاوه بر این ، MNT می تواند هزینه مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد.

چگونه متخصص تغذیه شویم؟

متخصص تغذیه متخصص تغذیه درمانی است ، شاخه ای از دانش مربوط به رژیم غذایی و تأثیرات آن بر سلامتی. یک متخصص تغذیه معمولاً رژیم غذایی مشتری را بر اساس وضعیت پزشکی یا اهداف فردی تغییر می دهد.

طبق نظر آکادمی تغذیه و رژیم درمانی ، یک متخصص تغذیه ثبت شده باید موارد زیر را تکمیل و گذراند تا گواهینامه دریافت کند:

 • مدرک کارشناسی با دوره های معتبر توسط هیئت اعتباربخشی آکادمی تغذیه و رژیم درمانی برای آموزش تغذیه و تغذیه درمانی
 • حداقل 1200 ساعت تجربه تحت نظارت در یک مرکز بهداشتی معتبر ، آژانس اجتماعی یا شرکت خدمات غذایی
 • قبولی در آزمون سراسری که توسط مرجع ثبت نام سیستم انجام شده است.

علاوه بر این ، یک متخصص تغذیه باید هر سال شرایط لازم برای ادامه تحصیل حرفه ای را داشته باشد تا گواهینامه هیئت مدیره را حفظ کند.

یک متخصص تغذیه چه کاری میکند؟

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر خانم

هنگام مشورت با متخصص تغذیه اقدامات زیر را می توان انجام داد:

ابتدا یک معاینه پزشکی بگیرید. یک متخصص تغذیه قبل از ارائه توصیه های تغذیه ای باید وضعیت سلامتی شما را بداند. یک ارائه دهنده خدمات درمانی می تواند فشار خون و اطلاعات آزمایش خون شما را بررسی کند کلسترول در خونسطح تری گلیسیرید ، قند خون (گلوکز) ، هموگلوبین ، هماتوکریت (اندازه گیری حجم گلبول های قرمز خون) و موارد دیگر را بررسی کنید. برخی از مشکلات سلامتی تا حدی یا کاملاً با رژیم غذایی و احتمالاً فعالیت بدنی مدیریت می شوند.

اگر به دنبال نکات تغذیه ای به تنهایی هستید ، بدانید که می خواهید به چه چیزی برسید. آیا می خواهید لاغر شوید؟ آیا وزن اضافه می کنید؟ آیا انرژی بیشتری دارید؟ به اهداف خود زودتر فکر کنید و مطمئن شوید که هدف خود را از مراجعه به متخصص تغذیه می دانید.

آماده پاسخگویی به سوالات باشید.

وقتی به متخصص تغذیه مراجعه می کنید ، در مورد عادات غذایی خود ، هرگونه واکنش منفی به غذا ، مکمل ها ، سابقه وزن ، ترجیحات رژیم غذایی ، سابقه پزشکی عمومی ، سابقه سلامت خانواده ، داروها و عادات سبک زندگی صحبت کنید. این اطلاعات می تواند به متخصص تغذیه کمک کند تا توصیه های غذایی و تغذیه ای را با سبک زندگی و نیازهای سلامتی شما مطابقت دهد.

میزان مصرف غذای خود را ثبت کنید. در صورت درخواست ، همه چیزهایی را که برای چند روز می خورید و می نوشید بنویسید. مقادیر (در فنجان ، اونس ، قاشق غذاخوری و غیره) و طرز تهیه غذاها ، مانند سرخ شده ، کبابی یا پخته شده را ثبت می کند.

آخرین توصیه

یک متخصص تغذیه واجد شرایط بر تغییر شیوه زندگی و انتخاب غذا تمرکز می کند ، نه نتایج سریع ، درمان های معجزه آسا یا مکمل های گران قیمت. بنابراین بهتر است همه جزئیات را بنویسید.

اصلاح رژیم غذایی با مشاوره آنلاین یکی از خدمات شرکت دکتر خانم برای افرادی که به تغذیه خود اهمیت می دهند و به دنبال آن هستند رژیم متعادل برای موقعیت شما مناسب است. از طرفی افرادی که اختلالات خوردن را دوست دارند بی اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی حتی با توصیه متخصص تغذیه ممکن است دچار این مشکل شود روانشناس با تجربه در پزشک برای جلوگیری از عوارض جسمی و روانی وضعیت آنها.

منابع:

https://www.verywellhealth.com/nutritionist-what-is-a-nutritionist-1736231

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *