ماجرای غارت گوجه‌فرنگی‌های ایرانی وارداتی به پاکستان گوجه‌فرنگی‌ها را روی زمین انداختند ۲ نفر دستگیر شدندبه گزارش همشهری آنلاین، مقامات منطقه کلات در استان بلوچستان پاکستان دو معترض را پس از توقف و غارت خودروی حامل گوجه فرنگی وارداتی از ایران بازداشت کردند.

فرماندار کلات در پاکستان گفت: مقامات مسئول رسیدگی به این حادثه که در ۱۰ سپتامبر رخ داد تا کنون ۲ نفر را دستگیر کرده اند.

معترضان کامیون های حامل گوجه فرنگی های وارداتی از ایران را متوقف و غارت کردند و گوجه ها را روی زمین پرتاب کردند. این دستگیری ها پس از آن آغاز شد که ویدئویی از این اعتراض در شبکه های اجتماعی به طور گسترده مشاهده شد.

معترضان با سردادن شعارهای ضد دولتی اعلام کردند که اجازه واردات گوجه فرنگی از ایران را نمی دهند زیرا محصول آنها آماده ارسال به بازار است.

بسیاری از کشاورزان نیز در شهر منگوچار تجمع کردند و بزرگراه کویته کراچی را با سنگ و موانع مختلف مسدود کردند.

رئیس انجمن کشاورزان استان بلوچستان پاکستان تصریح کرد: کشاورزان محلی به دلیل اینکه نمی توانند محصولات خود را به قیمت واقعی به فروش برسانند، به دلیل واردات گوجه فرنگی و سایر سبزیجات از ایران و افغانستان متضرر شده اند.

وی از دولت خواست تا زمینه را برای کشاورزان فراهم کند تا محصولات خود را به بازار عرضه کنند. این کشاورزان گفتند: اگر راه باز شود و ابزارهای مختلف در اختیار آنها قرار گیرد، می توانند نیاز سبزی کشور را تامین کنند.

از سوی دیگر بازرگانانی که با ایران و افغانستان کار می کنند از این اتفاق ابراز ناراحتی کرده و اعلام کردند که باید جلوی آن گرفته می شد.

چندین کامیون حامل گوجه فرنگی و پیاز از مرز تفتان و چمن با ایران و افغانستان وارد پاکستان شدند تا به کاهش قیمت این سبزیجات در بازار داخلی کمک کنند.

دولت پاکستان برای جبران کمبود داخلی، واردات این محصولات از ایران و افغانستان را ترتیب داده است. قیمت پیاز و گوجه فرنگی در پاکستان پس از از دست دادن محصول به دلیل سیل به شدت افزایش یافته است و دولت پاکستان را بر آن داشته تا به منظور کاهش قیمت، اجازه واردات سبزیجات از کشورهای همسایه را بدهد.