رفتن به نوشته‌ها

لیتیوم: ماده معدنی سیندرلا برای زوال شناختی است


به عنوان یک ماده معدنی ضروری – مانند سدیم ، منیزیم ، پتاسیم و کلرید – لیتیوم برای بقای ما ضروری است. عملکرد آن محافظت از مغز در برابر تخریب عصبی است. این بیماری با کاهش سن پیشرفت شناختی را متوقف می کند و همچنین می تواند بیماری آلزایمر و آتروفی مغزی را معکوس کند. نشان داده شده است که لیتیوم از رشد پلاک ها و رسوبات آمیلوئید در مغز جلوگیری می کند که می تواند منجر به زوال شناختی شود. هنگامی که لیتیوم در دوزهای پایین تجویز می شود ، می تواند به طور م memoryثر حافظه را تقویت کرده و شناخت را تقویت کند ، از زوال عقل جلوگیری کرده و حتی آن را معکوس کند ، خطر سکته مغزی و آسیب را کاهش دهد و آثار ضربه مغزی را بهبود بخشد. از آنجا که عملکرد کلی مغز را افزایش می دهد ، به خوبی مستند شده است که بسیاری از مسائل مربوط به سلامت روان از جمله اضطراب ، افسردگی ، ADHD و اختلال استرس پس از سانحه را بهبود می بخشد.

من لیتیوم را چندین سال پیش هنگامی که کتابم را می گشتم و پیدا کردم ، دوباره کشف کردم معکوس کردن بیماری آلزایمر توسط دکتر تیموتی اسمیت. در اینجا داستان شخصی لیتیوم او وجود دارد:

“در سال 2003 ، MRI مغز من آتروفی مغزی را نشان داد. این یافته شگفت انگیز نبود. اکثر افراد در 60 سالگی خود دچار کوچک شدن مغز به عنوان ویژگی” طبیعی “پیری می شوند. چند ماه بعد ، من یک مقاله تحقیقی در The Lancet خواندم. با توضیح اینکه لیتیوم با دوز پایین آتروفی مغزی را معکوس می کند ، بنابراین روزانه 20 میلی گرم لیتیوم به برنامه مکمل خود اضافه کردم.

دو سال پیش ، یک MRI مکرر نشان داد ، در کمال تعجب ، این آتروفی به طور کامل از بین رفته است! تحقیقات اخیر مکانیسم آن را آشکار کرده است: لیتیوم تولید BDNF را تحریک می کند که رشد سلول های بنیادی را تحریک می کند و منجر به بازسازی سلول های عصبی می شود. هیچ چیز دیگری برای معکوس آتروفی مغز شناخته نشده است ، بنابراین من فرض می کنم لیتیوم بوده است. چه هدیه ای! “منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *