رفتن به نوشته‌ها

لبخند زدن و ده فایده آن برای سلامتی


گروه متخصصان خندان لبخند فقط پاسخی غیر ارادی به چیزهایی است که شما را خوشحال می کند یا شما را می خنداند. در حالی که این تعریف تا حدی درست است ، اما یک نکته مهم را نادیده می گیرد: لبخند زدن می تواند یک انتخاب آگاهانه و عمدی باشد.

مزایای لبخند زدن

صرف نظر از اینکه لبخند شما واقعی است یا خیر ، می تواند بدن و ذهن شما را به طرق مختلف تحت تأثیر قرار دهد و بر سلامتی ، خلق و خو و حتی روحیه اطرافیان شما فوایدی خواهد داشت.

1 لبخند زدن به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید

شاید قانع کننده ترین دلیل برای لبخند زدن این باشد که ممکن است عمر شما را افزایش دهد. یک مطالعه در سال 2010 نشان داد که یک لبخند واقعی با یک عمر طولانی تر مرتبط است

به طور کلی به نظر می رسد افراد شاد سالم تر هستند و بیشتر عمر می کنند ، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک علت آن لازم است.

تحقیقات نشان می دهد که شادی می تواند طول عمر را افزایش دهد و حفظ روحیه شاد و مثبت بخش مهمی از زندگی سالم است.

2 لبخند زدن استرس را از بین می برد

استرس می تواند بر کل وجود ما تأثیر بگذارد و واقعاً می تواند بر چهره ما نشان دهد. لبخند زدن نه تنها از خستگی ، خستگی و افسردگی جلوگیری می کند ، بلکه به کاهش استرس نیز کمک می کند.

باور کنید یا نه ، لبخند زدن می تواند استرس را کاهش دهد حتی اگر حوصله لبخند زدن را ندارید یا حتی اگر آن را با یک لبخند غیر واقعی تقلید کنید. وقتی استرس دارید ، برای لبخند زدن وقت بگذارید. مطمئناً از مزایای آن لذت خواهید برد.

لبخند و سلامتی

3 لبخند زدن روحیه را بالا می برد

دفعه بعد که ناراحت شدید سعی کنید لبخند بزنید. به احتمال زیاد ، روحیه شما به سمت بهتر تغییر می کند.

عمل فیزیکی لبخند زدن در واقع مسیرهایی را در مغز شما فعال می کند که بر وضعیت احساسی شما تأثیر می گذارد – به این معنی که با تقلید از یک حالت شاد در صورت خود ، می توانید مغز خود را به حالت شادی “فریب” دهید.

یک لبخند ساده می تواند نوروپپتیدهایی را آزاد کند که اتصال عصبی را در مغز بهبود می بخشد و همچنین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین را آزاد می کند که می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند. لبخند زدن را به عنوان یک داروی ضدافسردگی طبیعی در نظر بگیرید.

4 لبخند زدن مسری است

در حالی که لبخند زدن حس زیبایی را منتقل می کند ، این نشانه حقیقت نیز هست. لبخند زدن نه تنها می تواند روحیه فرد را بالا ببرد ، بلکه روحیه دیگران را نیز به بهترین شکل تغییر می دهد.

مغز به طور خودکار به حالات چهره افراد دیگر توجه می کند و آنها را تفسیر می کند – و گاهی اوقات ، حتی می توانید از آنها تقلید کنید.

این بدان معنی است که شما ممکن است لبخند شخص دیگری را بشناسید و ناخودآگاه به خودتان لبخند بزنید. بله ، از نظر علمی ثابت شده است که لبخندها مسری هستند

جلوه های لبخند

5 لبخند زدن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

لبخند زدن همچنین می تواند سلامت کلی بدن را با کمک به عملکرد موثرتر سیستم ایمنی بدن بهبود بخشد. تصور می شود که سیگار کشیدن به دلیل آرامش بیشتر باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود.

6 لبخند زدن ممکن است فشار خون را کاهش دهد

لبخند زدن می تواند تأثیر مفیدی بر فشار خون داشته باشد. به نظر می رسد خنده فشار خون را به ویژه کاهش می دهد

در حالی که نشان داده شده است لبخند زدن باعث کاهش ضربان قلب در هنگام استرس می شود ، تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق نحوه کاهش فشار خون مورد نیاز است.

اگر دستگاه کنترل فشار خون در خانه دارید ، می توانید خودتان این ایده را امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید و فشار خون خود را اندازه بگیرید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و فشار خون خود را دوباره اندازه گیری کنید در حالی که هنوز لبخند می زنید. آیا متوجه تفاوت می شوید؟

لبخند بزنید و درد را کاهش دهید

7. لبخند زدن درد را تسکین می دهد

مطالعات نشان داده است که لبخند زدن باعث آزاد شدن اندورفین ، سایر مسکن های طبیعی و سروتونین می شود. این مسکن ها نه تنها خلق و خوی فرد را بالا می برند ، بلکه بدن شما را نیز شل کرده و درد جسمی را کاهش می دهند. لبخند زدن یک داروی طبیعی است.

8 لبخند زدن شما را جذاب می کند

ما به طور طبیعی به سمت افرادی که لبخند می زنند کشیده می شویم. در حالی که حالات جدی تر یا منفی صورت مانند اخم و چین و چروک برعکس است

اما مردم به طور طبیعی با لبخند به سمت لبخند زیبا و چهره جذاب شما کشیده می شوند و ممکن است مردم تصور کنند که شما ویژگی های مثبت شخصیتی بیشتری دارید.

لبخند نه تنها شما را جذاب تر می کند ، بلکه می تواند شما را جوانتر نشان دهد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن استفاده می کنیم صورت را به گونه ای تغییر می دهند که باعث می شود فرد جوانتر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب لیفت صورت ، سعی کنید در طول روز لبخند بزنید – جوانتر به نظر خواهید رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

9 لبخند زدن نشان دهنده موفقیت است

تحقیقات نشان داده افرادی که مرتب لبخند می زنند موفق تر به نظر می رسند. سعی کنید در جلسات و قرارهای کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که واکنش افراد مختلف به شما متفاوت است.

مزایای لبخند زدن

10- لبخند زدن به شما کمک می کند مثبت اندیش باشید

این تست را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از بین بردن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخت است ، اینطور نیست؟

لبخند زدن می تواند بر احساسات مثبت فرد تأثیر بگذارد ، حتی اگر غیر طبیعی یا اجباری به نظر برسد. لبخند شما واقعی است یا خیر ، باز هم به دیگران پیام می دهد که شما یک فرد مثبت هستید.

اولین مرکز پرستاری سلامت دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری است و با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمندان ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات پرستاری و مراقبتی و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول خدمات قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید از پزشک یا متخصص مشورت کرد.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید به شما می دهم.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *