لایحه تنسی رانندگان مست را ملزم می کند که در صورت کشته شدن والدین، کمک هزینه کودک را بپردازند


۲ مارس ۲۰۲۲

مجلس نمایندگان تنسی لایحه‌ای را تصویب کرده است که بر اساس آن افرادی که به دلیل رانندگی تحت تأثیر محکوم شده‌اند، در صورت بروز حادثه منجر به مرگ یکی از والدین کودک خردسال باید نفقه کودک را بپردازند.

لایحه مجلس ۱۸۳۴ برای افرادی که تا زمان قتل با وسیله نقلیه یا قتل شدید وسیله نقلیه به دلیل مسمومیت محکوم می شوند اعمال می شود، زمانی که فرد والدین کودک زیر ۱۸ سال هستند. این پول باید به همسر یا سرپرست بازمانده کودکان پرداخت شود. ۱۸ یا فارغ التحصیل از دبیرستان.

قاضی اجرای احکام با در نظر گرفتن نیازهای مالی کودک، منابع مالی سرپرست و سطح زندگی که کودک به آن عادت کرده است، میزان پرداختی را تعیین می کند.

صفحه وب قانونگذار می گوید، متهمانی که در زندان هستند و نمی توانند پرداخت کنند، پس از آزادی یک سال فرصت دارند تا پرداخت های خود را آغاز کنند. اگر فرزندی به ۱۸ سال برسد و به طور کامل پرداخت نشده باشد، متهم باید تا زمانی که پرداخت ها تکمیل شود، پرداخت را انجام دهد.

ایستگاه تلویزیونی WTVC گزارش داد که ایده این قانون از سیسیلیا ویلیامز گرفته شده است، که پسر، عروس و نوه‌اش در حادثه تصادف یک راننده مست کشته شدند.

این کشتی در ۱۳ آوریل ۲۰۲۱ در میسوری کوردل ویلیامز ۳۰ ساله را کشت. همسرش لیسی، ۲۵ ساله; و پسر ۴ ماهه آنها کوردل دوم. این قانون به نام یکی از نوه های بازمانده ویلیامز “قانون بنتلی” نامیده می شود. فرزند دیگر زنده مانده لیسی است.

WTVC گفت، پسر عموی سیسیلیا ویلیام، دایان ساتون، در تنسی زندگی می کند و این ایده را در ایالت خود ترویج کرد.

وکیل جی کنامر از چاتانوگا گفت ممکن است جمع آوری پول دشوار باشد زیرا ممکن است متهمان توانایی پرداخت نفقه کودک را نداشته باشند. با این حال، او فکر می کند که این لایحه مجازات عادلانه ای را اعمال می کند.

او می‌گوید: «اگر بیرون بروید و در حالت مستی رانندگی کنید و در اثر مسمومیت فردی را در یک خرابه بکشید، این یک آسیب قابل پیش‌بینی است، که نه تنها آنها را تحت تأثیر قرار داده‌اید، بلکه بر تمام خانواده آنها تأثیر گذاشته‌اید».

ویلیامز گفت: «آنها همیشه به یاد خواهند داشت، این کاری است که من با خانواده انجام دادم، و در میان آنها فرو خواهد رفت. من نمی توانم این کار را دوباره انجام دهم. می دانید، من از بچه هایی حمایت می کنم که مال من نیستند.»


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/